TURGUTLU'NUN GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN PROJE MASAYA YATIRILDI

TURGUTLU'NUN GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN PROJEYE MASAYA YATIRILDI

TURGUTLU'NUN GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN PROJE MASAYA YATIRILDI
Manisa'nın Turgutlu ilçesinin geleceğini ilgilendiren İzmir - Ankara Karayolu Turgutlu battı çıktı projesiyle ilgili olarak bilgi alışverişi toplantısı gerçekleştirildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi tarafından ilçede gerçekleştirilecek olan E-96 karayolu battı çıktı Kavşağı projesinin yer tesliminin yapılmasının ardından Turgutlu Belediyesi Şehir Meclisi toplantı salonunda, UKOME alt komisyon toplantısı yapılarak trafik planlamasına dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammed Evren, ilçe emniyet müdürü Ahmet Esendemir, Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Gökhan Yörüyen, Turgutlu Belediyesi başkan yardımcısı İskender Tunçkol, Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinatörü İbrahim Kutar katıldığı istişare toplantısında Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay ve ihaleyi alan firma yetkilisi tarafından bilgilendirme ve projenin çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Projenin nasıl işleyeceği ve hedeflerinin neler olduğunu anlatan  Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay'ın sunumu sonrasında katılımcılar kafalarında oluşan soruları yetkililere sorarak bilgi aldı.

Özellikle Selvilitepe mahallesine giriş ve çıkışlar ile  ana yol trafiğinin sağlıklı bir şekilde nasıl verilebileceği konusunda uzun tartışmaların yaşandığı toplantı sonrasında oluşan ortak fikirler UKAME'ye ulaştırılmak üzere not olarak alındı.

 
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 18:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4