TURGUTLU'YA TRAP VE ATIŞ POLİGONU YAPILIYOR
banner1
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 15 dönümlük alan üzerine Trap ve Atış Poligonu inşasına başlandı. Bölge ekonomisine katkı sağlaması hedeflenen Turgutlu Belediyesi Trap ve Atış Poligonu ayrıca içerisindeki sosyal tesislerde halkın hizmetinde olacağı bildirildi.

Turgutlu Belediyesi tarafından yapılacak olan Trap ve Atış Poligonu ile Sosyal Tesis Alanı çalışmaları Eski İzmir Yolu üzerindeki yaklaşık 15 dönümlük arazide başladı. Turgutlu Belediyesi ekipleri tarafından çevre düzenlemesi ve zemin çalışmalarının başladığı alanda Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin, Turgutlu Marangozlar Odası Başkanı Ali Laleseven, Turgutlu Avcılar ve atıcılar ihtisas Kulübü başkanı Zekeriya Gürel, Manisa Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı Mehmet Palabıyık ve kulüp üyeleri ile belediye birim müdürleri katıldı.

Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin "Bilindiği üzere Trap ve Skeet atış sporcularının idman ve müsabaka yapabilecekleri ayrıca kolluk kuvvetlerimiz olan emniyet ve jandarmamıza atış talimi yapabilecekleri tamamen korunaklı ve güvenlikli bir saha ilçemizde bulunmamakta olması, yıllardır bir sorun haline geliyordu. Biliyorsunuz bizimde daha önce vermiş olduğumuz bir söz vardı. Bir takım prosedürler vardı ve bir yandan bunları gerçekleştirerek süreçleri aştık.

Yıllardır atış sporcularımızdan gelen talepler ve Turgutlu Avcılar ve atıcılar ihtisas kulübümüzün, mal müdürlüğünden ecri-misil yoluyla kullanmış oldukları alanın planlı ve lisanslı trap alanına dönüştürülmesi talebi doğrultusunda Belediyemiz Başkanlığınca yapılan incelemelerde gerek doğal topografik durum gerekse şehir merkezinden ve yapılaşmalardan uzaklığı sebebiyle izole bir alan konumunda olan bölgenin trap ve skeet atış alanı yapılmasına yönelik çalışmalara başladık. Çünkü araştırdığımızda bu alanın her yerde yapılamayacağını gördük ve en uygun yer olarak burayı bulduk.

Bu konuda 13/02/2018 tarih 68 sayılı Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile Spor Alanı (Trap ve Skeet Atış Alanı) imar planı onaylanmış ve askı süreleri sonunda resmiyete kavuşmuştur.

Parsel üzerinde trap ve skeet atış poligonu, tek kurşun atış noktaları, oluşturulacak. Poligonumuzda resmi müsabakaların düzenlenmesi amacıyla bir tesis inşaa edilecek. Tesis içerisinde yönetim merkezi, hakem odaları, bay ve bayan olarak soyunma odaları ve duş alanları, bay-bayan-engelli olmak üzere tuvaletler, malzeme deposu ve sporseverlerin ve ailelerin de güzel vakit geçireceği kafeterya ve teras alanları ile otopark sorunu bulunmayan bir tesis kazandırmış olacağız. Buranın bir cazibe merkezi haline geleceğini düşünüyorum. Sadece Turgutlu halkına değil çevre şehirlerden gelecek olan çok sayıda vatandaşımızı ağırlayacağımızı düşünüyorum. Çok güzel bir alan olacak. Burası sadece bir atış olmayacak. Verdiğimiz bir sözü daha yerine getirecek olmanın haklı gururuyla Trap ve Skeet Atış Alanı’nın şimdiden ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner21