TÜRKİYE 2'NCİSİ FİRMAYA TUTSO'DAN PLAKET

TÜRKİYE 2'NCİSİ FİRMAYA TUTSO'DAN PLAKET
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri'nde kendi kategorisinde 2'nci olan Yakamoz Sirke Fermantasyon Ürünleri Gıda. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti'ne, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) tarafından plaket verildi.

Küçük ve Mikro İşletmeler Kategorisinde Yalın Üretim Teknikleri ile Kayıpları Azaltma ve Karlılığı Artırma projesi ile yarışmaya başvuran Yakamoz Sirke Fermantasyon Ürünleri Gıda. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti. kategorisinde 2'nci olarak ödül almaya hak kazandı. Yakamoz Sirke'nin aldığı bu ödül nedeniyle Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası da firmaya bir plaket takdim etti. TUTSO'da düzenlenen etkinliğe TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Yakamoz Sirke Genel Koordinatörü Bilal Peynirci, Üretim ve Planlama Müdürü Zafer Değirmencioğlu, Kalite Sağlama Mühendisi İpek Nacar katıldı.

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın yaptığı konuşmada: “Ürünlerini 7 kıtaya ihraç etmek hayaliyle üretim tesislerini Turgutlu’ya taşıyarak önemli bir yatırım yapan ve Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı tarafından verimlilik araştırması kapsamında Türkiye’de 2. Olarak ilçemizi gururlandıran Yakamoz Sirke fabrikasına bir plaket vererek bizde teşekkür etmek istedik. Bizleri gururlandıran odamızın üyesi Yakamoz Sirkeye teşekkür eder başarılarının devamı dilerim.”dedi.

Yakamoz Sirke Genel Koordinatörü Bilal Peynirci verimlilik ödülünü getiren değişikliklerle ilgili bilgi verdi. Peynirci: “Öncelikle ekibimizi alanında tecrübeli Zafer Değirmencioğlu’nu Üretim ve Planlama müdürü olarak göreve getirerek güçlendirdik. Daha sonra bir proje ekibi oluşturduk. Bu ekipte Celal Bayar Üniversitesinden 3 tane stajyer arkadaşı da görevlendirdik. 8-9 kalemde 5 ay gibi kısa bir sürede köklü değişiklikler yaparak üretim hızını yaklaşık %300 arttırdık.” Dedi. Peynirci son olarak “Değerli başkanımıza ve yönetim kuruluna bu nazik davranışlarından dolayı teşekkür ederiz.” Şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 16:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4