TUTSO MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TUTSO MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), Ağustos ayı olağan meclis toplantısı 29 Ağustos 2017 Pazartesi günü gerçekleştirdi. Turgutlu Denetimli Serbestlik Bürosu Müdürlüğünde görevli ekip tarafından sunumunda yapıldığı toplantıda, yönetim kurulu başkanı Faruk Aydın, 33 kişiyi iş sahibi yapabilmek için girişimcilik kursu açacaklarını bildirdi.

TUTSO’nun meclis toplantısı, Yavuz Semizler başkanlığında, TUTSO meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Yavuz Semizler başkanlığında gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. 2017 yılı Temmuz ayı meclis tutanaklarının okunarak oylanmasının ardından, 2017 ağustos ayı mizan cetvelinin tasdiki okunarak karara bağlandı.

AYDIN “ORTAĞI OLDUĞUMUZ TEKNOKENT KABUL EDİLDİ”Toplantıda yönetimin çalışmaları hakkında bilgi veren TUTSO Yönetim kurulu başkanı Faruk Aydın “Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak proje ortaklarından birisi olduğumuz Manisa CBÜ Teknopark projesi Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi. 20 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizle birlikte projenin imza töreni ve açılış toplantısını gerçekleştireceğiz. Manisa’nın ve Turgutlu’muzun gelişmesine büyük katkı sağlayacak Manisa Teknopark’ın ortaklarından biri olan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odamız, gelişen her teknolojiyi yakından takip etmek ve üyelerine en iyi hizmeti sağlamak için bu ve buna benzer her projede paydaş olmaya devam edecektir. Geçtiğimiz hafta Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği yönetimi ve Odamız Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdik. İlçemizin lokomotif sektörlerinden biri olan toprak sanayicilerimizin her türlü sorununa çözüm bulmak için birlikte hareket edeceğimizi vurguladık” dedi.

Açıklamalarını şu şekilde sürdüren Aydın “Odamızın en büyük başarılarından birisi olan ve Ülkemizin kalkınma politikalarında en üst sıralarda yer alan girişimcilik konusunda, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nasipse Ekim ayı içerisinde KOSGEB Girişimcilik Kurslarımıza bir yenisini daha ekleyecek, Ülkemize katma değer kazandıracak yeni girişimcilere maddi destekler sağlayacağız. Çarşamba günü 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlayacağız. Şanlı Türk tarihinin en önemli günlerinden birisi olan, Halkımızın özgürlük ve bağımsızlığa düşkünlüğünü bir kez daha yüksek sesle tüm Dünya’ ya duyuracağı 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu hafta bir de Mübarek Kurban Bayramımızı kutlayacağız. Yüce Rabbim keseceğiniz kurbanlarınızı ve yapacağınız yardımları kabul etsin. Sevdiklerinizle birlikte mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Turgutlu Denetimli Serbestlik Bürosu Müdürlüğünde görevli Sosyologlar Cennet Akçay, Hüseyin Kızmaz ve infaz koruma memuru Ersoy Öğüt’ün de katıldığı toplantıda, Sosyolog Cennet Akçay, Turgutlu Denetimli Serbestlik konusunda bilgilendirici konuşmalar yaptı.

10 Mart 2017 tarihinden itibaren Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün faaliyete başladığını belirten Sosyolog Akçay “Denetimli Serbestlik bürosu alarak bu haktan yararlanma şansı bulan kişilere yönelik çalışmalar yapıyoruz. Kamu, özel kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütleriyle birlikte bu kişileri topluma ve hayata tekrar kazandırmak için çalışıyoruz. Şuanda sigortalı olarak çalışan hükümlerimiz var. Hükümlüler cezaevinden çıkıyor ve biz bunu sadece kamuya mı yaptırıyoruz hayır. Hali hazırda 165 tane hükümlümüz sigortalı olarak çalışıyor. bizim 125 kişide iş bulamadığı için çalışamayan hükümlümüz var. Bizim TUTSO ve işverenlerden istediğimiz bu hükümlüler için neler yapabiliriz, onları nasıl iş sahibi yapabiliriz konusunda desteğiniz. İş verenlerimiz kendilerine lazım olan kriterleri bizlere iletirlerse bizde hükümlülerimizi meslek edindirme kursu vasıtalarıyla topluma kazandırmak” dedi.

SEMİZLER "KURU ÜZÜMÜN COĞRAFİ İŞARETİ ÇALIŞMALARA BAŞLADIK"

Meclis başkanı Yavuz Semizler ise “30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile büyük bir zafer kazanıldı. Türk Milleti 1922’de bir kez daha tarih yazdı. İstilacı güçlere karşı kuvvetli bir tokat atan Türk Milleti, büyüğünden küçüğüne, erkeğinden kadınına birlik olmuş ve topyekûn girdiği savaşı zaferle kazanmıştır. Bizlerin bugün dahi kutlarken büyük onur duyduğumuz bu zaferi bizlere kazandıran başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşlarını ve Milli mücadele veren şehitlerimizi, rahmet ve şükranla anıyor; 95. Yıl dönümünde, Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Manisa Ticaret Borsamızla birlikte sultaniye kuru üzümümüzün coğrafi işaret tescilini Manisa’ mıza kazandırmak için Ankara da bir takım temaslarda bulunduk. Çekirdeksiz kuru üzümün anavatanı olan bereketli topraklarımızda yetiştiği ve rekoltenin büyük çoğunluğunun Manisa sınırlarımızda olduğundan hareketle, sultaniye kuru üzümünün coğrafi işaret tescilini Manisa’ mıza kazandırmak için çalışacak ve sürecin en yakın takipçisi olacağız. Bu hafta içerisinde mübarek Kurban Bayramımızı hep birlikte kutlayacağız. Allah keseceğimiz kurbanlarımızı ve yapacağımız yardımlarımızı kabul buyursun. İnşallah herkes sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir bayram geçirir” dedi.

[gallery ids="65671,65672,65673,65674"]

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 13:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4