VALİ BEKTAŞ; 'MANİSA, FIRSATLAR ŞEHRİ'

VALİ BEKTAŞ; 'MANİSA, FIRSATLAR ŞEHRİ'
FIR

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (MESKOP) Başkanı Recep Çınar yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Başkan Recep Çınar, nezaket ziyaretinde bulunmak amacıyla geldiklerini belirterek, “Manisa’mızda yaşanan özel bir kaza, akabinde ramazan olması dolayısı ile ancak gelebildik. Bu yeni görevinizde başarı dileklerimizi iletmek istedik. Manisa’nın özel bir yapısı itibarıyla 13 Mayıs’ta yaşanan o elim kazadan sonra siz geldiniz. Manisa gerçekten zor günler geçirdi. Esnaf ve sanatkârımızın finansman ihtiyaçlarını karşılayan kurumlarız. Bizim finansmanımız Halk Bankası kaynaklı, ama hazine destekli olan bu kredilerde Türkiye genelinde 10 milyarı aşkın finansman imkânı sağlanmış. İlimizde 400 milyona varan finansman hacmimizle, sadece merkezimizde 70 milyon finansman hacmimiz var. Bu bağlamda küçümsenmeyecek bir boyutta esnaf ve sanatkârımızın finansman ihtiyacını, devletimizin de katkılarıyla düşük faizlerle esnafımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Türkiye şartlarına baktığımız zaman önemli bir mesafe aldığımızı ve gerçekten Manisa’nın büyüklüğüne paralel daha güçlü bir potansiyelimizin olduğunu da söylemek istiyorum” dedi.
Vali Bektaş ise yaptığı konuşmada, “Sizler Halk Bankasının hazine desteği ile esnafa vereceği kredilere kefil oluyorsunuz. Dolayısı ile önemli bir görev yerine getiriyorsunuz. Esnaf ticaretin göz bebeği, tabanı, dolayısı ile esnaflarımızın işleri ne kadar düzgün giderse vilayetin işi de o kadar düzgün gidiyor. Manisa gerçekten çok acı, büyük bir kaza yaşadı. Çok şükür devletimiz de çok güzel bir tepki gösterdi. Mecliste halen Torba Kanun tasarısı görüşülüyor. Umarım kısa bir sürede çıkar. Oradaki büyük olayın yaralarını bir ölçüde sarmaya çalışırız. Manisa ticaret olarak, tarım olarak, sanayi olarak güçlü bir şehir. Potansiyeli var, zenginlikleri var, imkânları var. Amerika’ya fırsatlar ülkesi deniyordu, Manisa da aynen bir fırsatlar şehri. Gerçekten Manisa’da biraz gayretle, biraz emekle, biraz çaba gösteren herkesin başarılı olması kaçınılmaz. Manisa önemli bir il, bu fırsatları değerlendirecek olan esnaflarımız. Devletimiz ve sizlerin katkılarıyla, umarız herkesin istediği umduğu refah içerisinde olursunuz” dedi.
Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar Kooperatifin çalışmaları hakkında Vali Bektaş’a bilgi verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Bektaş, başkan ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.
Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’nın Ziyareti
Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı Vali Erdoğan Bektaş'ı ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.
Başkan Yaralı, beraberindeki Başkan Yardımcısı Recep Çımat, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen ve Belediye Meclisi üyeleri Fahrettin Ayçiçek ve Burhan Tezcan ile Vali Bektaş'ı makamında ziyaret etti.
Yaralı, Saruhanlı hakkında Vali Bektaş'a bilgi verdi. Saruhanlı'da Belediye Başkanlığı görevine halkın teveccühü ile üçüncü kez seçildiğini ifade eden Yaralı, ilçesine en iyi hizmeti verebilmek için gayret ettiğini kaydetti.
Vali Bektaş da ziyaret nedeniyle teşekkür ederek, "İnşallah hep birlikte, işbirliği içerisinde Manisa'ya hizmet edeceğiz. Biz de bütün imkanlarımızla Manisalıların hizmetindeyiz. Manisa'ya hizmet ederken el birliğiyle hareket etmemiz şart. Manisamızı hep birlikte kalkındıracağız" diye konuştu.
Manisa Çiftçi Malları Koruma Başkanlarının Ziyareti
Manisa Çiftçi Malları Koruma Başkanı Feridun Yılmaz ve ilçe başkanları Vali Bektaş’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olmasını dilediler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Bektaş, Manisa’da görev yapan tüm Çiftçi Malları Koruma Başkanlarına çalışmalarında başarılar diledi.
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 12:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4