VALİ GÜVENÇER'İN BASIN BAYRAMI MESAJI

VALİ GÜVENÇER'İN BASIN BAYRAMI MESAJI
banner43
 Çağdaş ülkelerde demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan basın, toplumların bilgi edinme ve haber alma ihtiyacını karşılarken kamunun denetlenmesinde de etkin bir rol oynamaktadır.

Kişi hak ve hürriyetlerine, toplumsal değerlere saygılı, doğru, tarafsız, objektif, Basın Ahlak Esasları doğrultusunda kamu yararını gözeterek görev yapan özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Ülke ve yerel sorunların çözümü noktasında halkın gören gözü, işiten kulağı ve söyleyen dili olarak zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri ve sorumluluk bilinci içinde yaptığı haberlerle şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna katkı sunan basın çalışanlarımızın çabaları her türlü takdirin üzerindedir.

Türk basını, devletin bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliğini sağlama adına geçmişte olduğu gibi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasında da önemli rol üstlenmiş, demokrasimizin korunmasının en büyük güvencesi olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Türk basınında sansürün kaldırılışının 110. yıldönümünde, hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta Manisa’da görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyor,  sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

Mustafa Hakan GÜVENÇER

Manisa Valisi
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 14:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4