VATANDAŞLAR TÜM TURGUTLU'DA SIFIR İŞGAL İSTİYOR

VATANDAŞLAR TÜM TURGUTLU'DA SIFIR İŞGAL İSTİYOR
banner43

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Büyükşehir belediyesi tarafından prestij caddelerinde başlatılan Sıfır Kaldırım İşgali uygulamasının, tüm ilçe genelinde uygulanması için vatandaşlar isteklerini dile getirdi.


Turgutlu'da prestij caddelerinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıra Daire Başkanlığı tarafından 3 Temmuz 2018 günü itibariyle başlayan sıfır kaldırım işgali uygulamasının, Turgutlu Belediyesi tarafından ilçe genelinde uygulanması için vatandaşlar ihbar hattından Turgutlulu.com sitesi yöneticilerine ulaşarak istekte bulundular. İlçe genelinde yaya kaldırımlarına ve yollara yayılan esnafların eşyalarının kaldırılmasını isteyen vatandaşlar özellikle de kaldırımları işgal eden kahveci esnaflarından şikayetçi olduklarını belirttiler. Konu ile ilgili olarak yetkilileri göreve davet ettiklerini belirten vatandaşlar artık yaya yollarında yürüyemez hale geldik dediler.

Turgutlu’da Sıfır İşgaliye Dönemi


Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde başlatılan kaldırımlarda sıfır işgaliye dönemi, 3 Temmuz itibariyle Turgutlu’da da hayata geçti. Yayıntı ve kötü görüntünün ortadan kalktığı kaldırımlarda rahatlıkla hareket edebilen yayalar, uygulama nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.


 Turgutlu, kaldırımlarda sıfır işgaliye dönemine geçti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle Manisa merkezinde başlatılan uygulama, 3 Temmuz tarihi itibariyle Turgutlu ilçesinin ana arterlerinde de yürürlüğe geçti. Başlatılan uygulamayla birlikte kaldırımlardaki yayıntı ve kötü görüntü ortadan kalktı. Vatandaşlar, uygulamadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.Diğer İlçelerde de Hayata Geçecek


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla şehir merkezinde başlatılan sıfır işgaliye uygulamasının Turgutlu ilçesinde de hayata geçtiğini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, “Turgutlu’muzun ana arterlerinde artık sıfır işgaliye uygulaması fiilen başladı. Bu uygulamayı hem esnafımızın hem de vatandaşımızın oluruyla aldık. Aldığımız olumlu tepkiler, uygulamamızın doğruluğunu ispatlar nitelikte. Yakın zamanda diğer ilçelerimizde de bu uygulamayı hayata geçireceğiz. Bizler Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde vatandaşlarımızın mutluluğu ve huzuru için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 17:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4