Yardım Tırları Halep'e uğurlandı.

Yardım Tırları Halep'e uğurlandı.
banner43
Manisa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, 'Halep'te İnsanlık Ölmesin' yardım kampansanyası kapsamında toplanan yardımlar Turgutlu'dan dualarla uğurlandı.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Manisa Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen 'Halep'te İnsanlık Ölmesin'yardım kampanyası kapsamında toplanan yardım tırlar'ı dualarla uğurlandı.

Turgutlu Müftülük Külliyesi önünden gerçekleştirilen törene Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Müftüsü Nizamettin Doğan, Daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-I Kerim okunması ile başlanan programda ilk olarak konuşan Turgutlu Müftüsü Nizamettin Doğan;''Bugün güzel  bir yolculuk için arabalarımız harelet edecek. Bu vesile ile programın burada yapılmasını takdir eden il müftümüze saygılarımı sunuyorum. Bu tırlarımızdan 1 tanesi battaniye dolu. O muhacir, şuanda soğukta bulunan kardeşlerimiz hani ısınlarlar biraz inşallah diye  16 Bin tane battaniye aldık. Diğer tırımıza da gıda malzemesi dolu. Ben bu vesile ile katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bı tırlarımız kazasız belasız ve bizim niyetlerimize uygun olarak mahallerine ulaşırlar.''dedi.

Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan ise yaptığı konuşmada;''Aslında şuan içersinde bulunduğumuz atmosfer çok fazla konuşmamıza ihtiyaç hissettirmeyecek bir fotoğraf veriyor hepimize. Öncelikle o bölgeler de ihtiyaç hasıl olduğunu andan itibaren Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü başta olmak üzere bütün ekibi ile birlikte alanda çalışmaya başladı. Şuana kadar 100'ün üzerinde yardım tır'ı bölgeye ulaştı. Kısaca şunu ifade etmek istiyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 9 Aralık'ta başlattığı ''Halep'te İnsanlık Ölmesin' başlıklı kampanyaya nakit olarak 63 Milyon katkı verdi bu aziz milletin mensupları. Bizde Manisa olarak 501 Bin Nakit olarak ilgili hesaplara havale ve 3 Tır'ı çıkmış olmak üzere bugün yolcu edeceğimiz Tırlarla ve önümüzdeki günler de göndereceğimiz 2 tırla beraber toplam 14 tır o bölgeye intikal ettirilmiş olacak. Başta sayın valimiz olmak üzere, çok kıymetli kaymakamlarımıza biz şükranlarımızı arz ediyoruz. Bütün ilçe müftülerimize çok teşekkür ediyoruz. Bütün müftülük çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kampanya başladığında imkanlarının bir kısmını olabildiğince bu güzel kampanya için tahsis eden bölgemizin aziz insanlarına teşekkür ediyoruz.''şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından edilen dualar ile yardım tırları Halep'e uğurlandı.
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 23:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4