YAYLA MAHALLESİ'NİN SU SIKINTISINA ÇÖZÜM

YAYLA MAHALLESİ'NİN SU SIKINTISINA ÇÖZÜM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Yayla Mahallesi’nde açtığı yeni sondajla mahallenin yetersiz içme suyu sıkıntısına son verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçedeki içme suyu ihtiyaçlarına yeni sondajlarla yanıt veriyor. Bu kapsamda MASKİ, Turgutlu ilçesine bağlı Yayla Mahallesi’ne de yeni bir sondaj kazandırdı. 260 metre derinliğinde açılan sondaj kuyusundan saniyede 2 litre verim elde edildi. Yeni sondajdan temin edilen suyun numune alım işlemi de MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı’nda görevli mühendislerce gerçekleştirildi. Halk Sağlığı Laboratuvarı’na gönderilen numunelerin analiz raporları doğrultusunda sondajdan çıkan su, mahallenin kullanımına sunulacak.

“Suyumuz yazın yetmiyordu”

Yayla Mahalle Muhtarı Mehmet Erdik, “Mahallemizdeki sondajımız yaz aylarında yetersiz geliyordu. MASKİ’ye başvurumuzu yaptık. Geldiler, sondajımızı açtılar. Verimi beklentimizden biraz düşük çıktı ama yazın yaşadığımız su sıkıntısı için faydalı olacaktır. Yapılan bu çalışmadan ve hizmetlerden ötürü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 11:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4