YEĞENOBA'DA SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

YEĞENOBA'DA SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın Yeğenoba Mahallesi’nde yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını çözmek için sondaj çalışmalarını başlattı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesindeki vatandaşların içme suyu konusunda sorun yaşamamaları adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, il genelindeki mahallere yeni su kaynakları temin ederek yetersiz su sıkıntısının önüne geçiyor. MASKİ ekipleri, Akhisar ilçesine bağlı Yeğenoba Mahallesi’nde de yaz mevsiminde suların yetersiz gelmesi üzerine sondaj çalışması başlattı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen sondaj işinde kuyu delgi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sondaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından suyun analizi için numune alımı gerçekleştirilecek.

“Başkanımız sağolsun”

Yeğenoba Mahalle Muhtarı Mehmet Özdemir, “Mahallemizdeki mevcut sondajı, bağlılarımız olan Uzunalan ve Bekirler Mahalleleri ile Davutlar mevkiiyle birlikte ortak kullanıyoruz. Yaz aylarında nüfusumuz ve kullanımımız arttığı için mevcut su hepimize yetmiyor. Özellikle bağlı mahallelerimiz çok zor durumda kalıyorlar. Şuan yeni sondajımız açılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün sağolsun.  MASKİ’den yana da hiçbir sıkıntımız yok. Bir sorunumuz olduğunda, aradığımızda hemen gelip ilgileniyorlar. Hizmetler için emeği olanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 11:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4