YENİLENEN TERFİ HATTIYLA KESİNTİSİZ SUYA KAVUŞTULAR

YENİLENEN TERFİ HATTIYLA KESİNTİSİZ SUYA KAVUŞTULAR
MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes’in Fundacık Mahallesi’nde sık sık patlaklara neden olan eski terfi hattını yenileyerek vatandaşı kesintisiz suya kavuşturdu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelindeki eski altyapıları sağlıklı hale getirmeye devam ediyor. MASKİ, Gördes ilçesi Fundacık Mahallesi’nin bağlılarından olan Dağyaka Mahallesi’nde terfi hattı yenilemesi gerçekleştirdi. Mahalleyi besleyen sondajdan mahallenin içme suyu deposuna su ulaşımını sağlayan eski hat, MASKİ ekipleri tarafından yenilendi. Uzun zamandır kullanımda olması nedeniyle sık sık patlakların meydana geldiği eski hattın yenilenmesiyle birlikte vatandaşlar, hemen her gün yaşanan su kesintilerinden kurtuldular. Ayrıca eski su borularının da yeni nesil borularla değiştirilmesi sayesinde Dağyaka sakinlerinin daha sağlıklı ve güvenli içme suyu tüketmeleri sağlandı.

“Sorunumuz çözüldü”

Fundacık Mahalle Muhtarı Ahmet Çetin, “Bağlımız olan Dağyaka mahallemizin içme suyu hattı bayağı eskiydi. Nereden baksanız bir 20-30 sene kadar vardır. O yüzden de sürekli sorun çıkartıyordu. Şimdi hattımız değişti, yenilendi. Yaptıkları çalışmayla sorunumuzu çözdükleri için MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 15:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4