YEŞİLLİKLER KURUYOR SEYREDECEK MİYİZ?

YEŞİLLİKLER KURUYOR SEYREDECEK MİYİZ?
BİR YANDAN YAPIP DİĞER YANDAN BOZUYORLAR

BELEDİYE UYUYOR AĞAÇLAR KURUYOR!

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş, Turgutlu İlçesinde tek yeşil alan olan Irlamaz Spor Vadisi ve eski belediye önündeki ağaçların, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi tarafından bakımsızlığa ve kurumaya mahkûm bırakıldığını ifade etti.

Yazılı bir açıklama yaparak tepkisini dile getiren Kayabaş, “Katı atık tesisinin yapılması ne kadar doğruysa ve alkışladıysak köprülü kavşak projesi başta olmak üzere Belediye Başkan adaylığı zamanında vaat edilen projelerin hala yapılmamış olması ve varolan yeşilliklerin korunamaması da bir o kadar yanlıştır.  Çaldağı katliamı ardından Çaldağını katleden şirket tarafından fidanları alınan ve sonrasında önceki dönem Belediye Başkanımız Serhat Orhan tarafından Turgutlu Belediyesi tarafından dikilmiştir denilerek siyaset aracı yapılan Irlamaz vadisi ve eski belediye önündeki ağaçlar adeta can çekişmektedir. Bu durumdan rahatsızlık duyan hemşerilerimiz tepkilerini arayarak bana iletmektedirler.”dedi.

PEYZAJ ADI ALTINDA AĞAÇ KATLİAMI  

IRLAMAZ BETON VADİSİ

Eski belediye binası önüne giderek kuruyan ağaçlara dikkat çeken Kayabaş, “Vatandaş Turgutlu Belediyesine gidiyor. Belediye Büyükşehire topu atıyor. Büyükşehire gidiyor o da Turgutlu Belediyesine topu atıyor. Tavsiye ediyorum fazla değil 30 km ileride İzmir ilçe belediyelerine gidin bakın. İlçeler arası hizmet yarışındalar. Kimse topu Büyükşehire atmıyor. Sorumluluğun Manisa Büyükşehir de olduğunu tabi ki biliyoruz. Fakat bu ve bunun gibi sorunları çözmek biraz masaya yumruk vurmak ile olur. Sayın Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e Turgutlu’nun belediye başkanı olduğunu ve bu doğrultuda görev ve sorumluluklarını yapması gerektiğini hatırlatıyorum. Bunların sorumlusu sadece mevcut belediye mi? Muhalefet meclis üyeleri bunu neden meclis toplantılarında dillendirmiyor? Neden görevlerini yerine getirmiyorlar onu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Eski belediye önü, belediye başkanı Sayın Turgay Şirin’in makamına pek de uzak değildir. Koltuğundan ve makam arabasından kalkıp 100 metre yürüyerek eski belediye önüne gelip durumu incelemesi, kuruyan ağaçları görmesi ve vatandaşların sorunlarını dinlemesini için yeterlidir. “şeklinde konuştu.

ACİL ÇÖZÜM ÇAĞRISI

Soruna acilen çözüm bulanması gerektiğinin altını çizen Kayabaş, “Yeşillikler arasındaki kuru dallar ve bedenler bakımsızlıktan her yıl çoğalmaktadır. Turgutlu’nun moral merkezi olan Irlamaz vadisi ve bir türlü restore edilemeyen tarihi eski belediye binası önündeki ağaçlar kurumaya terk edilecekse, birilerinin sahip çıkması gerekiyor. Bitmeyen inşaat, susuzluk, mantar, yanlış budama, kesim.. Belediye bu ağaçlara düşman kesilmiş olmalı ki kuruma karşısında şikâyetlere rağmen adım atılmıyor. Bir ağaç kaç yılda yetişiyor? Yeşile ne kadar çok ihtiyacımız olduğu, Turgutlu’nun nefes alan ciğerleri olduğu neden unutuluyor?  Allah Resulü’nün “Kıyamet kopmaya başladığında birinizin elinde bir ağaç fidanı bulunsa, kıyamet kopmadan onu dikmeye gücü yeterse hemen diksin” emri karşısında, değil ağaç dikmek, mevcut ağaçlarımızı da keserek, bakımsızlığa mahkûm ederek ilçemizde kıyamet tablosu sahnelenmekteler. “dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 12:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4