YÜKSEK GERİLİME DİKKAT

YÜKSEK GERİLİME DİKKAT
25 AĞUSTOS 2017 CUMA GÜNÜ MENEMEN-MANİSA ARASINDA

T.C.D.D Genel Müdürlüğü MBEP (Menemen Bandırma Elektrifikasyon Projesi) kapsamında Manisa İstasyonu-Ayvacık İstasyonu çıkış seksiyonman bölge arasındaki demiryolu hat kesiminde elektrikli tren işletmeciliğinin yapılabilmesi için demiryolunda elektrifikasyon çalışmaları tamamlanmıştır.

Menemen-Manisa Kısım I kapsamında Km 64+000 Manisa İstasyon Çıkışı ile Ayvacık (Bağcılar) İstasyonu B yönü Km 46+829 seksiyonman bölge arasındaki katener çalışmalarının tamamlanmasıyla hatta enerji vermeye engel bir durum olmaması nedeniyle bu istasyonlar ve km’ler arasındaki demiryolu hatlarında elektrikli tren işletmeciliği için elektrik iletimini sağlayan katener tellerine 25.08.2017 tarihi itibariyle 27.500 Volt elektrik enerjisi verilecektir.

Hat kesimine 25 Ağustos 2017 tarihi itibariyle verilecek yüksek gerilim nedeniyle elektrikli tren havai hatlarının altında gezinmek, direklere dokunmak, tırmanmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak can ve mal emniyeti bakımından tehlikelidir. Demiryolundaki, yüksek gerilimin can ve mal kaybına sebep olmaması için halkımızın dikkatli olması gerekmektedir.

Halkımızın bilgisine önemle duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 15:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4