YUNUSEMRE BELEDİYESİ KARDA KALANIN İMDADINA YETİŞTİ

YUNUSEMRE BELEDİYESİ KARDA KALANIN İMDADINA YETİŞTİ
banner43
Yunusemre Belediyesi ekipleri, son yılların en yoğun kar yağışını yaşayan ve bu duruma alışık olmayan Yunusemreli vatandaşların imdadına yetişti. Gerek sokaklardaki karları temizleyip yolları tuzlayan, gerekse kaldırımlardaki karları ve buzlanmaları çözerek yayaların rahat yürümesini sağlayan Yunusemre Belediyesi saha ekiplerinin bu hizmetlerinin yanı sıra Zabıta Müdürlüğü araçları da yolda mahsur kalan vatandaşları alarak istedikleri yere ulaşımlarını sağladılar.

Manisa'yı etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonucu bu duruma alışık olmayan Manisalılar’ı trafikte rahatlatmak adına kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına başlayan Yunusemre Belediyesi ekipleri, kaldırımlarda da temizleme çalışmaları yaparak vatandaşların rahat yürümesini sağladı.

 “BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALDIK”

Ekiplerin yaptığı çalışmaları yakından inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Bildiğiniz gibi Manisa 40 yıl sonra bu kadar ağır bir kar yağışı ile karşılaştı. Ağır kış şartları bizim halkımızın alışık olmadığı bir durumdur. Ama biz Yunusemre Belediyesi olarak önceden hazırlıklarımızı yaptık. Geceden itibaren ekiplerimizi arttırarak Merkez, Sanayi Bölgeleri, Muradiye ve Kırsal mahallelerde 5 greyder, 13 kepçe, 6 kamyon ve kamyonetlerimizle Fen İşleri Müdürlüğümüzden 76, Zabıta Müdürlüğümüzden 45, Sosyal Yardım Müdürlüğümüzden de 35 arkadaşımız ile beraber arazide kar ile mücadele ediyoruz. Yolda kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da sahip çıkıyoruz, araçları çekiyoruz. Bütün ekiplerimiz şu anda teyakkuz halinde. Yunusemre Belediyesi sıkıntıları çözmeye, ulaşım engelini kaldırmaya ve ihtiyacı olan vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya çalışıyor. Şu ana kadar bize ulaşan hayati bir sıkıntı bulunmamaktadır. Ancak en önemli konu ulaşım noktasında. Bu konuyu da ekiplerimiz ile beraber aşıyoruz. Allah kaza bela vermesin. İhtiyacı olmayan vatandaşlarımız mümkün mertebe dışarıya çıkmasınlar. Yunusemreli vatandaşlarımız yaşanabilecek her türlü olumsuzlukta belediyemizin çağrı merkezi olan 444 62 09’u arayarak yardım talebinde bulunabilirler. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi noktasında ellerinden geleni yapan ekip arkadaşlarıma da gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 14:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4