YUNUSEMRE'DE GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

YUNUSEMRE'DE GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI
Yunusemre Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığıyla 8.si düzenlenen girişimcilik kursuna katılan kursiyerler, gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldı. Yunusemre Belediyesi’nin bugüne kadar düzenlediği girişimcilik kursları ile 215 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Girişimcileri kurulduğu günden bu yana destekleyen Yunusemre Belediyesi, kendi işini kurmak amacıyla girişimcilik eğitimi alan kursiyerlere yönelik sertifika töreni düzenledi. Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tören ile eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifika verildi. Törene Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, İŞKUR İl Müdürü Sinan Aktaş, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ve Girişimcilik eğitmeni Selim Başçam katıldı.

İŞYERİ AÇARAK EKONOMİMİZE KATKIDA BULUNMALARINI İSTİYORUZ”

Törende konuşan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin her daim girişimcilere yönelik destekte bulunduğunu kaydetti. Başkan Yardımcısı Avşar, “Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin sizlere selamını getirdim. Belediye olarak girişimcilerimizi destekliyoruz. Belediyemizin katkılarıyla 8. düzenlenen girişimcilik kursları tamamlandı. Eğitimlerimizde bizlere yardımcı olan İŞKUR İl Müdürlüğümüze verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Yunusemre Belediyesi olarak bütün vatandaşlarımızın işyerleri açarak ekonomimize katkıda bulunmasını istiyoruz. Çok çalışıp, çok üreterek Manisa’mıza ve Türkiye’mize katkıda bulunmamız gerekiyor. Ben herkese hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Sinan Aktaş, istihdamın arttırılmasına yönelik katkıda bulunduklarını vurgulayarak, “Yunusemre Belediyemiz ve KOSGEB öncülüğünde istihdamın arttırılmasına yönelik üretime katkıda bulunan siz değerli katılımcılarımıza şimdiden hayırlı olsun diyor, bundan sonraki hayatınızda da başarılar diliyorum”şeklinde konuştu. Eğitmen Selim Başçam ise “Bir kursumuzun daha sonuna geldik. İnşallah hepiniz işyerlerinizi açıp istihdama katkıda bulunursunuz” diye konuştu. Konuşmaların ardından sertifikalarını almaya hak kazanan girişimcilere sertifikaları dağıtıldı.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 16:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4