Başkan Ergün’den Kızılay’ın Kurban Bağışına Destek

​​​​​​​TÜRK Kızılayı’nın ‘Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasına’ Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de de destek oldu.

Başkan Ergün’den Kızılay’ın Kurban Bağışına Destek
banner43

Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal’ı makamında konuk eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kurban vekâletini Türk Kızılay’ına verdi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman, yönetim kurulu üyeleri ve Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal’ı makamında konuk etti. Türk Kızılay’ı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman, ziyaretlerinin sebeplerinin Türk Kızılayı’nın ‘Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası'na’ destek talebinde bulunmak olduğunu söyledi. Yıl boyunca mazlumun sofrasına girmeyi amaçladıklarına dikkat çeken Kahraman, “Kurban etlerinin 800 gramlık kavurma ve kıyma şeklinde paketlemesi yapılıyor. Yıl boyunca sağlıklı bir şekilde kurban etlerini ihtiyaç sahipleri tüketebiliyor” dedi

İhtiyaç Sahibinin Sofrasında Olacak

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Kurban hayrımızı yaptık. Allah kabul etsin. Kesilen kurbanlar Allah katında kabul olsun. Geçen sene de ben kurban bağışımı Kızılay’a yapmıştım. Bu sene de nasip oldu. Hayırlı olsun” diye konuştu. Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman da, yapılan bağışların önemine değinerek, “Başkanımızın yaptığı kurban bağışı, belki bundan 4 ya da 5 ay sonra Sivas’ın bir köyünde bir fakirin sofrasına konuk olacak. O yüzden Türk Kızılayı’na yapılan bağış, 12 ay boyunca devam etmiş olacak. Allah kabul etsin, çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Ergün, Kahraman’ın elinden bağış makbuzunu aldı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4