Korsan Taşımacılığa Geçit Yok

​​​​​​​İl genelinde korsan taşımacılığın önüne geçebilmek amacıyla kontrollerini arttıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar’da yetki belgesi olmadan korsan taşımacılık yapanlara yönelik olarak denetim yaptı.

Korsan Taşımacılığa Geçit Yok
banner43

Emniyet ve Jandarma ekipleri ile koordineli gerçekleştirilen uygulamada mevzuat ve yönetmeliğe aykırı hareket eden servis araçlarına cezai işlem uygulandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Emniyet ve Jandarma ekipleri ile birlikte, Akhisar’da öğrenci ve personel taşımacılığı yapan servisleri J plaka denetiminden geçirdi. Uygulanan denetimde mevzuat ve yönetmeliğe aykırı hareket eden korsan taşımacılara cezai işlem uygulandı. Korsan taşımacılık yapan kişilere yönelik olarak denetimlerinin devam edeceğinin altını çizen Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün,“  Haksız rekabetin önlenmesi, trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla, yasal mevzuat kapsamı dışında, gerekli yetki belgeleri olmadan yapılan taşımacılara karşı denetimlerimiz devam edecektir. Bu konuda mevzuat ve yönetmeliği aykırı hareket eden 20 taşımacıya idari cezai işlem uygulanmıştır ”dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4