Kula’da Ağıl Dezenfeksiyon Çalışmaları Sürüyor

​​​​​​​Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliği içerisinde başlatılan ağıl dezenfeksiyon çalışmaları Kula ilçesinde de devam ediyor.

Kula’da Ağıl Dezenfeksiyon Çalışmaları Sürüyor
banner1

Çalışmalar kapsamında küçükbaş hayvan ağılları ücretsiz olarak dezenfekte edildi, üreticilere bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Manisa genelinde küçükbaş hayvanların enfeksiyon nedeniyle kaybedilmesi ve ülke ekonomisine kayıp olarak yansıması nedeniyle harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Manisa Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle geçtiğimiz yıl başlattığı ağıl dezenfeksiyon uygulamasını bu yıl da sürdürüyor. Bu kapsamda Kula ilçesinde de küçükbaş hayvan ağılları ücretsiz olarak dezenfekte edildi, üreticilere bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Kula ilçesinde ağıl dezenfeksiyon çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, “İl genelindeki hayvan ağılları dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Kula ilçemizde 718 adet ağılda dezenfeksiyon çalışmaları tamamlandı. 38 adet ağılda da çalışmalar sürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak hayvan üreticilerinin yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4