Vali Güvençer 2. Bağ Bozumu ve Yörük Şölenine Davet Edildi

Manisa Yörük Türkmen Derneği Başkanı Arif Kurtoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret ederek 16 Eylül’de düzenleyecekleri 2. Bağ Bozumu ve Yörük Kültür Şölenine davet etti.

Vali Güvençer 2. Bağ Bozumu ve Yörük Şölenine Davet Edildi
banner43

Başkan Arif Kurtoğlu, Başkan Yardımcısı Akın Atçı, Yönetim Kurulu üyeleri Volkan Topdemir, Mesude Kurdoğlu, Ferhat Arslan, Nagehan Arslan ve Yörük Beyi Özen Arslan ile birlikte katıldığı ziyarette Vali Güvençer’e 16 Eylül 2018 Pazar günü Sancaklı İğdecik Mahallesinde düzenleyecekleri şölen ile ilgili bilgi verdi, Yörük yağlığı hediye etti.

Ziyarette dernekleri hakkında da bilgi veren Başkan Kurtoğlu, amaçlarının Yörük Kültürünü yaşatmak, tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. Başkan Kurtoğlu, “Sayın Valim, 16 Eylül Pazar günü Şehzadeler İlçesi Sancaklı İğdecik Mahallesinde bu yıl 2. Geleneksel Bağ Bozumu Yörük Kültür Şölenimiz var. Şenlik ile ilgi davetiyemizi sizlere takdim etmek için geldik. Geçen yıl teşrif etmiştiniz, yoğun bir kalabalık eşliğinde güzel bir kültür şöleni yapmıştık. Bu sene nasipse 2. sini yapacağız, Ege derneklerinin hepsi, Şanlıurfa, Ankara, İstanbul, Afyonkarahisar, Mardin, Adana, Türkiye’nin her yerinden 100’ün üzerinde derneğin katılacağı büyük bir organizasyon olacak”  dedi.

Vali Güvençer’in her zaman kendilerine yardımcı olduğunu kaydeden Başkan Kurtoğlu, şölenin saat 11.00’de kortej yürüyüşü ile başlayacağını, odun ateşinde keşkek, lokma, gözleme, ayran ikramı olacağını, mehteran konseri, halk müziği konseri, halkoyunları ve halk ozanlarının yer alacağını söyledi. Başkan Kurtoğlu, Manisa halkının ve bütün Türkiye’nin şölene davetli olduğunu belirtti.

Vali Güvençer de ziyaretleri nedeniyle Başkan Kurtoğlu ve dernek yönetimine teşekkür ederek programının uygun olması durumunda şenliğe katılarak kendileri ile birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyacağını söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4