10 Milyon TL’lik Gördes AAT “Atık Yönetim Planı” Onayını Aldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, tarafından 10 Milyon Lira bedelle Gördes ilçesine kazandırılan Atıksu Arıtma Tesisi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapılan ‘Atık Yönetim Planı’ başvurusu onaylandı.

10 Milyon TL’lik Gördes AAT “Atık Yönetim Planı” Onayını Aldı
banner43

Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün liderliğinde Manisa’ya daha temiz bir çevre bırakmak için idare olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı ve temiz bir Manisa için il genelinde atıksu arıtma tesislerini başarılı bir şekilde işletiyor. Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalıştırılan Gördes Atıksu Arıtma Tesisi için başvurulan Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında tesisi başarılı bir şekilde işleten MASKİ’nin başvurusu da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından onaylandı. Başvuru sürecinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri Gördes Atıksu Arıtma Tesisine gelerek incelemelerde bulundu ve çevre mevzuatı kapsamında gereken şartların sağlandığını tespit etti. Düzgün bir şekilde işletilen tesislere verilen ‘Atık Yönetim Planı’ 3 yıl geçerli olacak.

“Bu yatırımlar gelecek nesillere daha temiz bir Manisa bırakacak”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İdaremiz bünyesindeki tesislerimizi gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre ve Manisa bırakmak için büyük bir özveri ile çalıştırıyoruz. Bu kapsamda, Gördes ilçemize 10 Milyon TL bedelle kazandırdığımız Atıksu Arıtma Tesisimiz için de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuruda bulunduk. Tesisimizde yapılan incelemeler sonrasında Atık Yönetim Planı başvurumuza onay verildi. Bu verilen karar da tesisimizi ne kadar başarılı bir şekilde işlettiğimizi bir kez daha gözler önüne serdi. Gördes Atıksu Arıtma Tesisi, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün Manisa’ya kazandırdığı önemli bir yatırımdır” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4