3 İlçe Arasında 40 Kilometrelik Beton Yol Uygulaması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ahmetli, Turgutlu ve Saruhanlı ilçelerinde mahalleler arası ulaşımın yanı sıra, bu 3 ilçe arasında alternatif olarak bağlantıyı sağlayan güzergâhta, yürüttüğü beton yol çalışmasını tamamladı.

3 İlçe Arasında 40 Kilometrelik Beton Yol Uygulaması
banner43

İlçeler ve mahalleler arası bağlantıyı güçlendiren beton yol çalışması, bölge sakinlerinden de tam not aldı.

          İl genelinde bir yandan asfalt çalışmalarını sürdüren, bir yandan da beton yol imalatına devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları bakımsız ve kötü görünümlü yollardan kurtarıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi,  Ahmetli, Turgutlu ve Saruhanlı ilçelerinde mahalleler arası ulaşımın yanı sıra, bu 3 ilçe arasında alternatif olarak bağlantıyı sağlayan güzergâhta yürüttüğü beton yol imalatını tamamladı.

“89 Kilometrelik Beton Yol Uygulaması”

Üretim maliyetinin düşüklüğü, uzun ömürlü ve yerli üretim olması nedeniyle, asfalta alternatif olarak beton yol çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Biz de 2019 yılında şehrimizde beton yol imalatına başladık. Alaşehir, Yunusemre, Saruhanlı, Gölmarmara, Ahmetli, Akhisar ve Turgutlu ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz beton yol imalatında bugüne kadar yaklaşık 89 kilometre çalışması gerçekleştirdik” dedi.

“Güle Güle kullanın”

Uygulamanın ilk etapta vatandaşların yoğun olarak kullandığı güzergâhlarda yapıldığını ifade eden Başkan Ergün, “Bu kapsamda Ahmetli, Turgutlu ve Saruhanlı ilçeleri arasında bağlantıyı sağlayan 40 kilometrelik güzergâhta beton yol çalışması gerçekleştirdik. Mevcut güzergâhta gerçekleştirdiğimiz çalışmayla, hem ilçeler arası bağlantıyı güçlendirdik, hem de tarım arazilerinin yoğun olarak bulunduğu bu güzergâhta mahalleler arası ulaşımı konfora kavuşturduk. Çalışmanın bölge sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Güle güle kullansınlar” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4