AB Destekli Yenilenebilir Enerji Tedarik Projesi Akhisar’da Devam Ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği destekli ‘Belediyeler İçin Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliğine Yönelik Tedarik Projesi’ kapsamında Akhisar ilçesine bağlı Ballıca ve Zeytinliova mahallelerinde içme suyu pompalarını ve otomasyon panolarını yeniledi.

AB Destekli Yenilenebilir Enerji Tedarik Projesi Akhisar’da Devam Ediyor
banner43

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği destekli ‘Belediyeler İçin Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliğine Yönelik Tedarik Projesi’ kapsamında içme suyu elektrik sistemlerindeki yenileme çalışmasını sürdürüyor. Bu kapsamda, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı tarafından Akhisar ilçesine bağlı mahallelerde çalışma gerçekleştirildi. İlçede; Ballıca ve Zeytinliova Mahallelerinde içme suyu pompaları ve otomasyon panoları yenilendi. Hayata geçirilen çalışma ile elektrik tasarrufunun sağlanmasının yanı sıra hem olası arızalara karşı önlem alındı hem de hanelere giden suyun verimi artırıldı. Mahalle muhtarları da hayata geçirilen çalışmalar sonrasında MASKİ’ye teşekkür etti.

“Öncelikli olarak Çevreye, ardından kurum bütçesine katkı olacak”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “30 Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüklerinin sunduğu projeler arasında sadece 6 Büyükşehir Belediyesinin projesi kabul edilmişti. Avrupa Birliği’nin hibe desteğinden faydalandığımız projemizde çalışmalara başlandı. Projemiz ile içme suyu tesislerinde yeni nesil teknolojileri hayata geçiriyoruz. Yaptığımız fizibilite çalışmaları sonrasında ciddi bir tasarruf sağlayacağız. Hem çevreye hem de kurum bütçesine ciddi anlmada katkı sağlanmış olacak” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4