Ahmetli Aşevi Dualarla Hizmete Girdi

Ahmetli’de Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Türk Diyanet Vakfı Ahmetli Şubesinin de destekleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların günlük yemek ihtiyaçlarının karşılanacağı Aşevi dualarla hizmete girdi.

Ahmetli Aşevi Dualarla Hizmete Girdi

          Açılışta bir konuşa gerçekleştiren Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “Ahmetli Belediyesi olarak böyle güzel bir hizmetin bir parçası olmaktan mutluluk duyduk. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

          Ahmetli’de Kaymakamlık bünyesinde hizmet verecek olan Aşevi, düzenlenen tören ile dualar eşliğinde hizmete girdi. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Türk Diyanet Vakfı Ahmetli Şubesinin de destekleriyle ilk etapta ihtiyaç sahibi olan 100 vatandaşa günde 3 çeşit sıcak yemeğin ulaştırılacağı Aşevi’nin açılışına Kaymakam Abdullah Kurt, Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Yılmaz, Turgutlu Müftüsü Fettullah Yavuz, daire müdürleri ile siyasi parti ilçe başkanları da katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “bizler Ahmetli Belediyesi olarak Ramazan Ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yemek ihtiyaçlarını karşılıyorduk. Kaymakamımızın destekleriyle açılışını yaptığımız Aşevimizde her gün pişen sıcak yemekler ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Ahmetli Belediyesi olarak böyle güzel bir hizmetin bir parçası olmaktan mutluluk duyduk. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Daha sonra söz alan Kaymakam Abdullah Kurt ise “Aşevimizde ilk etapta 100 vatandaşımıza 3 çeşit yemek ulaştırılacak. Bu sayı ihtiyaca göre artabilir. Sizlerden Aşevimize destek vermeniz ve sahip çıkmanızı istiyorum. Destek vermek isteyen kim olursa Aşevimize destekte bulunabilir. İlçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Dualar eşliğinde kesilen kurdelenin ardından Kaymakam Kurt ve Başkan Alhan, Aşevi’nde incelemelerde bulundu.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4