Ahmetli'de İstiklal Marşı’nın kabulü ve Milli şair Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni

Manisa'nın Ahmetli ilçesinde İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı ve Milli şair Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni düzenlendi.

Ahmetli'de İstiklal Marşı’nın kabulü ve Milli şair Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı ve Milli şair Mehmet Akif Ersoy’u anma törenlerine katıldı. Ahmetli’de Atatürk Anıtı’nde düzenlenen törenlerde Ahmetli Kaymakamı Gökay Özkan ile birlikte düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim eden Başkan Alhan törenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

          İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma törenleri tüm yurtta olduğu gibi Ahmetli’de kutlandı. Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenlere Ahmetli Kaymakamı Gökay Özkan, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş, İlçe Emniyet Müdürü Halil Beyhan, Belediye Başkan Yardımcısı Tuğrul Dinçer ve protokol üyeleri de katıldı. Çelenklerin Anıta sunulmasıyla başlayan tören, ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencinin Milli marşımızı coşkuyla okumasının ardından tören ödül töreniyle devam etti.  İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı etkinleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam Özkan, Belediye Başkanı Alhan ve İlçe Jandarma Komutanı Karataş takdim etti. Tören sonunda Kaymakam Gökay Özkan ve Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4