Aigai Antik Kentinde Yürütülen Çalışmalar Değerlendirildi

Aigai Antik Kentinde Yürütülen Çalışmalar Vali Karadeniz Başkanlığında Değerlendirildi

Aigai Antik Kentinde Yürütülen Çalışmalar Değerlendirildi

Aigai Antik Kentinde kazı çalışmalarına başlanmadan önce yapılan ve yapılması gereken çalışmaların durum değerlendirmesi Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi.

Valilik Brifing Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Süreyya Doğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Kazı Başkanı Doç. Dr. Yusuf Sezgin ve ilgililer katıldı.

Kazı sezonuna başlamadan önce atılması gereken adımlar ve bugüne kadar yapılan çalışmaların görüşüldüğü toplantıda Vali Karadeniz “ Yapılan çalışmaların Aigai Antik Kentine nasıl katkı sunması gerektiği ile ilgili daha önce görüş alışverişinde bulunmuştuk. Bunlarla ilgili bazı çalışmalar yapıldı.  Bazı çalışmalara da başlandı. Başlanmayan çalışmaları bugün değerlendireceğiz. En azından kazı sezonuna başlamadan önce atılması gereken adımları belirleyelim.” Dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4