AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Dünya Engelliler Günü Ak Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Zorlukların değil güzelliklerin olduğu ve onların devamlı yanlarında olduklarımızı bilmelerini isteyen Hızlı sadece bir gün değin onların hayatına 365 gün boyunca dokunmalı ve onların yanlarında olduğumuzu hissettirmemiz lazım dedi.

Ak parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı "Bizim için 3 Aralık Engelliler Günü bir kutlama günü değil; yaşamımızın her alanında yaşam mücadelesi veren, zor ve güç durumlarla karşılaşan engelli bireylerimizi hatırlamamız, onlarla hayatımızı idame ettirdiğimizin farkında olduğumuzu göstermemiz gereken bir gündür. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü yılın sadece bir gününde anımsamak ve bu güne münhasır sosyal medya ya bir iki resim atmak değil; bilakis onların sorunlarına derman olmak, çözüm üretmek için mücadele etmeliyiz. El ele oldukça; spordan, sanata, eğitimden çalışma hayatına her alanda engelleri aşmak mümkün. Manisa’lı bedensel engelli Sefa Yurtkölesi, hem milli sporcu hem de devlet memuru. Hayata sporla bağlanan Sefa, davet edildiği konferanslarda ‘motivasyon konuşmaları’ yapıyor . Ülkemizde bizleri gururlandıran en güzel örneklerden biride  Ampute Milli Takımımızdır . Takım 2017 yılında İstanbul'da 2021 yılında Krakow'da olmak üzere toplam 2 kez Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasını kazanmıştır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü , Ülkemizde engellilik alanında 2002 yılından bu yana hak temelli ve bütüncül bir perspektif ile politika, programlar ve projeler üretmeye devam ediyoruz. Engelli bireylerin toplumsal hayata tam ve etkin katılımlarını sağlamak amacıyla sağlıktan bakım hizmetlerine, eğitimden istihdama ve erişilebilirliğe kadar her alanda hizmet sunmaktayız. Dünyada 1 milyardan fazla engelli bulunmaktadır. Ülkemizde nüfus ve konut araştırmaları sonuçlarına göre nüfusumuzun yaklaşık yüzde 7’si engellidir. Binalar, açık alanlar, toplu taşıma araç ve sistemleri ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarında yaygınlaştırıyoruz. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım. En büyük engelin sevgisizlik olduğunu bilelim. Unutmamak gerekir ki; engelli duruma düşmek, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemeli; okumaya, öğrenmeye, sosyal hayata katılmaya bir engel olarak görülmemelidir” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4