Akhisar AAT’nin “Atık Yönetim Planı” Yenilendi

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Akhisar ilçe belediyesinden devralıp başarılı bir şekilde işletmeye devam ettiği Akhisar Atıksu Arıtma Tesisi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğüne yapılan ‘Atık Yönetim Planı’  yenileme başvurusu onaylandı.

Akhisar AAT’nin “Atık Yönetim Planı” Yenilendi

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün liderliğinde Atıksu Arıtma Tesislerimizi başarılı bir şekilde işletiyor, görev ve sorumluluğumuzun bilincinde Manisa’ya hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı ve temiz bir Manisa için il genelinde atıksu arıtma tesislerini başarılı bir şekilde işletiyor. Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalıştırılan Akhisar Atıksu Arıtma Tesisi için ‘Atık Yönetim Planı’ yenileme başvurusu yapıldı. Tesisi başarılı bir şekilde işleten MASKİ’nin yenileme başvurusu da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından onaylandı. Düzgün bir şekilde işletilen tesislere verilen ‘Atık Yönetim Planı’ 3 yıl geçerli olacak.

Çevik, “Görev ve sorumluluk alanlarımızı biliyor, Manisa için çalışıyoruz”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İdaremiz bünyesindeki tesislerimizi gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre ve Manisa bırakmak için büyük bir özveri ile çalıştırıyoruz. Bu kapsamda, ilçe belediyesinden devralarak başarılı bir şekilde işlettiğimiz Akhisar Atıksu Arıtma Tesisimiz için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne daha önceden almayı hak ettiğimiz ‘Atık Yönetim Planı’ için yenileme başvurusunda bulunduk. Onlar da tesisimizde yaptıkları incelemeler sonrasında Atık Yönetim Planı yenileme başvurumuza onay verdi. Bu verilen karar da tesisimizin başarılı bir şekilde işletildiğinin kanıtıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, daha yaşanılabilir bir Manisa yaratmak adına çevreci yatırımlarına hız kesmeden devam edecek” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4