AYNIALİ'DE YUNUSEMRE SOFRASI

AYNIALİ'DE YUNUSEMRE SOFRASI
yunus_emre_iftar_4

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, Aynıali Mahallesi Hasan Türek Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi. İftarın ardından sahnelenen Ramazan eğlencesi büyük ilgi gördü. Başkan Mehmet Çerçi, “Her akşam yaklaşık 1000 kişiyle iftar sofrasına oturuyoruz. Bu çok anlamlı bir duydu” dedi.

Yunusemre Belediyesi Ramazan ayı süresince 28 ayrı mahallede iftar ve etkinlik organize ediyor. Ramazan’ın 5.iftarı Aynıali mahallesi sakinlerine verildi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi'nin eşi Dr.Melek Çerçi’yle birlikte gittiği iftar programına Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya, Ramis Şiyak, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okul bahçesindeki vatandaşları selamlayıp bazılarıyla sohbet eden Başkan Çerçi, vatandaşlara yemek dağıttı.

Ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar hep birlikte iftarını açtı. Yemeğin ardından tasavvuf musikisi konseri başladı. İlahileri dinlerken mest olan mahalle sakinleri, Kur’an-ı Kerim okunurken duygusal anlar yaşadılar.

Daha sonra Hacivat-Karagöz sahneye çıktı. Çocukların büyük ilgi gösterdiği bu geleneksel oyun süresince büyükler de eğlenceli dakikalar geçirdi. Hasan Türek Anadolu Lisesi bahçesinde kurulan sahne de ilahi dinletisini keyifle dinleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi ve vatandaşlar, küçük semazenlerin gösterisini de ilgi ile izlediler.

AYNI SOFRADA 1000 KİŞİ

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, Ramazan programlarının her akşam bir mahallede düzenlediğini hatırlatarak “Böylelikle bütün organizasyonları vatandaşın ayağına kadar götürüyoruz. İftar yemeğine katılan vatandaşlara çok teşekkür ediyorum. Bu iftarlar bizim birlik ve beraberliğimizin kanıtıdır. Her akşam yaklaşık 1000 kişiyle iftar sofrasına oturuyoruz. Bu çok anlamlı bir duydu” dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 09:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4