Ayrımcılık Manisa'yı Bitiriyor

Ayrımcılık Manisa'yı Bitiriyor

Manisa’da Manisalılık ruhunu yaşayamadığımız sürece bölünmeye ve başarısız olmaya maalesef devam edeceğiz. Amacımız sadece günü kurtarmak değil, kalıcı eserler ve sevinçler yaşatmak olmalıdır. Bu hem zaman kaybını hem de büyük maddi kayıplara neden olmaktadır. 
Manisa’nın o kadar büyük marka olacak altın değerleri var, ancak birliktelik ruhu olmadığı için bu değerler her defasında tenekeye dönüşüyor.  Aynı zihniyet, Süper Lig’de mücadele eden takıma gereken manevi ve maddi desteği çok görüp Manisa’nın takımı değilmiş gibi davranmaları sonucunda bugün bir alt ligde mücadeleye devam ediyor. Bunun örneklerini çoğaltmak mümkün, çünkü Manisa’da bu anlamda malzeme oldukça fazla.
 Manisa sadece merkez ilçelerden oluşmuyor, Manisa’nın 17 ilçesi var ve bu ilçelerde Manisa haritası içerisinde yer alıyor, bazıları görmek istemese de. Takım tutmayı becerebildiğimiz gibi parti tutmayı da becerebildiğimiz zaman, Manisalılık ruhunun oluşacağına inanıyorum. Partiler gelip geçer ama Manisalılık kalıcıdır. Özellikle bu şehirde söz sahibi olan lider kişilerin amacı, bu şehirde yaşayan insanları aynı değerler çevresinde toplamak, birleştirmek olmalıdır. 
-İlk işsiz gazeteciler spor muhabirleri oldu
Bu anlamda sporun birleştirici ruhunu hep birlikte kullanmalı, Manisa’daki tüm spor dallarını ve kulüpleri kullanmalıyız. Spor birleştirici araç olarak kullanılmalıdır. 
Manisa’da son 6 ayda 4 gazete kapanmadan önce ilk olarak spor muhabirleri gözden çıkarıldı ve ilk olarak gazetelerin spor muhabirlerinin işlerine son verildi. Dernek olarak kayıtsız kalmadık, kendilerine yeni iş imkanları yaratmak adına çeşitli girişimlerde bulunduk ve şu an içerisinde spor muhabirlerinin de bulunduğu 12 arkadaşımıza İşkur destekli “Bilgisayar destekli reklam ve tasarım kursu”muz devam ediyor.  
Manisa’nın 17 ilçesinde kurulu olan gazetelerin büyük kısmının desteğini alarak Mart ayında yola çıktık, maddi gücümüz yok ancak mevcut imkanları kullanarak arkadaşlarımız destek olarak yanlarında olduğumuzu gösteriyoruz.  
-“Manisa FK” Manisa spor basınını tanımıyor mu?
Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla Manisa FK yöneticileri, lansman tanıtım toplantısının tanıtımını Manisa dışında gayet güzel yaptılar. Aynı tanıtım ziyaretlerinin Manisa’da gerçekleştiğine yönelik sosyal medyada bir paylaşıma rastlamadık, görüştüğümüz spor muhabirleri de yapılmadığı, hatta tanıtım toplantısına davet edilmediklerini beyan ettiler. 
Dün akşam lansman toplantısıyla yeni görüntüsüyle görücüye çıkan 2.Lig ekibi Manisa Futbol Kulübü, İzmir ve Manisa’dan birçok spor severi geceye davet etti. Ancak Manisa FK yönetiminin Manisa’nın önemli spor muhabirlerini yok sayıp lansman toplantısına çağırmamasını ise kınıyoruz. 
Acaba unutuldular mı, yoksa fazla eleştiri yaptıkları gerekçesiyle davet mi edilmediler… 
Bizler dernek yönetimi olarak yine de kötü düşünmek istemiyoruz. Manisa FK yöneticilerinin en kısa sürede durumu telafi ederek Manisa’daki spor basını ile bir toplantı düzenlemesini bekliyoruz. 
Manisa spor basının geceye davet edilmemesini etik bir davranış olarak görmüyoruz, spor basın mensuplarına destek olmak ve durumu protesto etmek amacıyla Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği olarak davet gelmesine rağmen yönetim olarak toplantıya katılmadık. Kim ne olursa olsun yıllardır Manisa’da spora yön verenlerin bu lansman da yer almaması bize göre ayırımcılıktır. İzmir basınına önem veren ve tek tek dolaşıp forma davetiye dağıtan kulübün Manisa’da meslektaşlarımız pas geçmesini şık bulmadığımızı paylaşmak istiyoruz. Çünkü bu durum “#Biz Manisayız” sloganıyla da bağdaşmamaktadır. 
Bir yerlere gelmek isteniyorsa her kesimden herkesin desteğine ihtiyacı vardır.
Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği
Yönetim Kurulu

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 14:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4