Balıbey’de Hayvan Üreticilerini Sevindiren Hizmet

Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevcut Hayvan İçme Suyu (HİS) göletlerine bakım çalışmalarını sürdürürken, yeni gölet yapımlarını da sürdürüyor.

Balıbey’de Hayvan Üreticilerini Sevindiren Hizmet
banner43

Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için yatırımlarını tüm hızıyla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevcut Hayvan İçme Suyu (HİS) göletlerine bakım çalışmalarını sürdürürken, yeni gölet yapımlarını da sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda, Kula ilçesi Balıbey Mahallesi’nde bulunan 3 adet Hayvan İçme Suyu göletinde temizlik ve bakım çalışmaları başladı. Mevcut göletler temizlenerek daha kullanışlı hale getirilecek ve 1 adet yeni gölet yapılarak üreticilerin hizmetine sunulacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, üreticileri desteklemeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. İlçelerde sürdürülen çalışmalar ile üreticilerin yanında yer alan ve gelirlerinin artmasına yönelik yatırım çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, ekonominin canlanması adına yaptığı çalışmaları üreticilerin hizmetine sunuyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri Kula İlçesi Balıbey Mahallesinde bulunan 3 adet Hayvan İçme Suyu göletinde temizlik ve bakım çalışmalarına başladı. Çalışmalar sonrası daha kullanışlı hale getirilecek göletlerin yanında, yeni yapılacak olan Hayvan İçme Suyu göleti de üreticilerin hizmetine sunulacak. Bakım, temizlik ve genişletme çalışmaları yapılan göletlerden mahallede bulunan yaklaşık 2000 hayvanın faydalanması hedefleniyor. Balıbey Mahalle Muhtarı Yakup Erdoğan, mahallelerinde yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve tüm ekibine teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4