BAŞKAN ÇELİK TAŞKIN BÖLGELERİNDE 

Aşırı yağış nedeniyle taşkınların yaşandığı Akpınar Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik taşkın alanında incelemelerde bulundu..

BAŞKAN ÇELİK TAŞKIN BÖLGELERİNDE 

Aşırı yağış nedeniyle taşkınların yaşandığı Akpınar Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Acil tahliye gereken durularda vatandaşlarımız bize ulaşırsa iş makinalarımız ile vatandaşlarımızı tahliye etmeye hazırız. Tüm bölgelerdeki muhtarlarımızdan ricamız acil durumları bizlere bildirmeleri. Önceliğimiz vatandaşlarımızın can güvenliği” dedi.  

Manisa’yı etkisi altına alan sağanak nedeniyle Şehzadelerde ilçesinde zaman zaman taşkınlar meydana gelirken,  Şehzadeler Belediyesi ekipleri teyakkuza geçti. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  taşkın bölgelerini dolaşarak incelemelerde bulundu. Akpınar Mahallesi’nde bazı evlerin su bastığı bilgisini alan Başkan Çelik,  bölgeye giderek mahalle muhtarı ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Sağanağın ilk saatlerinden itibaren Şehzadeler Belediyesi ekipleri ve iş makinalarının sahada olduğunu kaydeden Başkan Çelik  “Tahliye gerektiren durumlar varsa acil olarak vatandaşlarımızın tahliyelerini yapmaya hazırız. En önemlisi şu anda vatandaşlarımızın can sağlığı, can güvenliği.  İhtiyaç olan noktalarda iş makinalarımız ile vatandaşlarımızı tahliye edebiliriz. Bu bizim görevimiz. Ekiplerimiz, iş makinalarımız sabaha kadar nöbette olacak. Tüm mahalle muhtarlarımızdan ricamız olası acil durumları bizlere bildirmeleri. Vatandaşlarımız da acil bir durumda kalmaları halinde 4449045 numaralı telefondan Beyaz Masa birimimizle irtibata geçebilirler.” şeklinde konuştu.  

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4