BAŞKAN ÇERÇİ UNCHR TÜRKİYE TEMSİLCİSİNİ AĞIRLADI

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti.

BAŞKAN ÇERÇİ UNCHR TÜRKİYE TEMSİLCİSİNİ AĞIRLADI

Ziyarette 2019 yılından bu yürütülen iş birliği protokolü yenilenirken;  Yunusemre Belediyesi’nin ilçede yaşayan mülteciler için güzel çalışmalar yaptığını belirten UNCHR Türkiye Temsilcisi Leclerc, Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür etti.
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi makamında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, UNCHR İzmir Ofisi Sorumlusu Taylan Dağcı ve UNCHR İzmir Ofis çalışanı Çağla Kaya’yı makamında ağırladı. Ziyarette mülteciler adınayapılan çalışmalar için işbirliği protokolü yenilendi. UNCHR Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, 2019 yılından bu yana Yunusemre Belediyesi ile güzel bir işbirliği geliştirdiklerinin altını çizerek desteklerinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti.
“PROJELERİNİZ SAYESİNDE MÜLTECİLER ARTIK DAHA MUTLU”
UNCHR Türkiye Temsilcisi Leclerc burada yaptığı konuşmada, “UNCHR olarak dünya genelinde mültecilere bulundukları toplumlara uyum sağlamalarını ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için ilgili Ülkeler, Kurum-Kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirlikleri geliştiriyoruz. Manisa’da da Yunusemre Belediyesi ile 2 yıldır güzel bir işbirliği geliştirdik. Birlikte geliştirdiğimiz projeler sayesinde yüzlerce dezavantajlı mülteci kardeşimizin sorunları çözülerek sosyal hayatınıza entegre oldu. Bize bu süreçlerde verdiğiniz destekler yadsınamaz. Sizinle birlikte gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde mülteci kardeşlerimiz artık daha mutlu. Gelecek yıllarda da daha nice projeleri birlikte hayata geçireceğiz. Mülteci kardeşlerimize ve bize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederim” dedi.
“MÜLTECİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
UNCHR Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc ve ekibine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “belediye olarak ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi mülteci kardeşlerimize de sizlerle birlikte gerçekleştirdiğimiz projeler ile yardım elimizi uzatıyoruz. Çeşitli yardımlarımız dil ve spor kurslarımız, farkındalık eğitimlerimiz bunlardan yalnızca bir kaçı. Sizlere de yapmış olduğunuz çalışmalar ile mülteci kardeşlerimizin yanında olduğunuz için bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4