Başkan Ergün Manisa ve Ülke Gündemine İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Mart ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda gündeme ilişkin konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Ergün Manisa ve Ülke Gündemine İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Bitlis’te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 11 vatan evladını rahmetle anan Başkan Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesinin yeni hizmet binasına taşınma işlemlerinin tamamlandığını da belirtti. İçme suyunun tasarruflu kullanımına ilişkin bir kez daha uyarıda bulunan Başkan Ergün, durumun ciddi olduğunun altını çizdi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı’nda gündem maddelerine geçilmeden önce açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Geçtiğimiz hafta içerisinde Bingöl’den kalkan askeri helikopterimizin Bitlis-Tatvan kırsalında düşmesi sonucu, aralarında 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da bulunduğu 11 askerimizin şehit olduğu haberi, yüreklerimizi yaktı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar ve bir kez daha aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle burada bulunan kadın arkadaşlarımız başta olmak üzere bir kez daha tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadına yönelik her türlü şiddet ve olumsuzlukların son bulması en büyük temennimdir. Çarşamba günü Recep ayının son kandili olan mübarek Miraç Kandili’ni Allah’ın izniyle idrak edeceğiz. Şimdiden hepinizin kandilini tebrik ediyorum. Mübarek Miraç Kandili’nin ülkemize, milletimize, Manisamıza ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Dualarda buluşmak ümidiyle” dedi.

Sağlık Kahramanlarını Unutmadı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılına da değinen Başkan Ergün, “12 Mart’ta da Kurtuluş Savaşımızın şanlı bir şekilde mısralara döküldüğü İstiklal Marşımızın 100’üncü yılını kutlayacağız. Aziz milletimizin duygularına tercüman olan İstiklal Marşımızın kabulünün 100’üncü yıl dönümünde, başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Koronavirüsle mücadelede Cumhurbaşkanlığımızca yeni normalleşme dönemi açıklandı. Manisa’mız da, önceki hafta haritada sarı renkte yer alarak orta düşük riskli şehirler arasında yer aldı ve bir süredir kepenk kapatan esnafımız ile vatandaşlarımız bir nebze olsun nefes aldı. Öncelikle hemşerilerimize tedbirlere uymaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Yeni normalleşme döneminde de rehavete kapılmadan tedbirlere riayet etmeye devam edersek, inşallah özlediğimiz günlere daha kısa sürede ulaşacağımıza inanıyorum. Bu bağlamda 14 Mart’ta kutlayacağımız Tıp Bayramı vesilesiyle koronavirüsle mücadelede en ön safta yer alan ve bu uğurda insan üstü gayret gösteren tüm sağlık çalışanlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyor, Tıp Bayramlarını kutluyorum” diye konuştu.

Şehitlerimizi Rahmetle Andı

Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yılı dolayısıyla şehitlerimizi rahmetle anan Başkan Ergün, “18 Mart’ta milletimize Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dehayı bahşeden Çanakkale Zaferimizin 106’ıncı yılını kutlayacağız ve aziz şehitlerimizi anacağız. Aziz milletimizin düşmana karşı bir ve bütün olduğu bu zaferin 106’ncı yıldönümünü kutluyor; başta büyük deha Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman atalarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Baharın gelişi ve toprağın uyanışı anlamına gelen Nevruz Bayramımızı da 21 Mart’ta kutlayacağız. Bu vesileyle koronavirüs salgının son bulduğu, birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar devam ettiği nice nevruzlar dileğiyle Nevruz’un ülkemize ve milletimize bolluk, bereket, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

Berat Kandili’ni Kutladı

“22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle evlatlarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bir kez daha tüm hemşerilerimi gereksiz su kullanımından kaçınmaya ve içme suyumuzu tasarruflu kullanmaya davet ediyorum” diyen Başkan Ergün, 27 Mart’ta idrak edilecek olan Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’ni de kutlayarak, “Yüce Allah’tan bizleri günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan ayına kavuşturmasını niyaz ediyor, mübarek Berat Kandili’nin Türk-İslam alemine, ülkemize ve Manisa’mıza hayırlar getirmesini diliyorum. Şimdiden hepinizin kandilini tebrik ediyorum. Sözlerimi noktalamadan önce Büyükşehir Belediyemizin yeni hizmet binasına taşınma işlemini tamamladığımızı da belirtmek istiyorum. Yeni binamızın hemşerilerimize, Manisamıza ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyor, yüce Rabbim hayırlı hizmetler vermeyi nasip etsin diyorum. Bu duygularla Mart ayı meclis toplantımızı açıyor, alacağımız kararların şehrimize ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4