Başkan Ergün’den Kula’ya Müjde

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde yeterli içme suyu temini için dur durak bilmeden çalışırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de meclis kürsüsünden bir müjdeyi daha Manisalılar ile paylaştı.

Başkan Ergün’den Kula’ya Müjde

Başkan Ergün, Kula merkezde 18 kilometrelik içme suyu terfi hattının yenilenmesi için 1 Eylül’de ihaleye çıkılacağı müjdesini verdi.

Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda gündem maddelerine geçilmeden önce Başkan Ergün yaptığı konuşmada, Kula’ya yeterli su getirmek için yoğun tempoda çalıştıklarını vurgulayarak, “Bugün Kula’nın tamamında da su sorunu yaşanıyor. Günün belli saatlerinde Kula’da suyu kesmeye başladık. Mahalle mahalle su vermeye başladık. Bugün orada 30 tane sondajımız var. Topladığında hepsinin ürettiği su 60-70 litre. Manisa merkezde Akpınar’da sadece tek bir pompada 120 litre su çekiyorum. Kula’da aynı suyu 30 sondajla alamıyorum. Bu neyi getiriyor? Yeni ek yatırımları getiriyor. Sayın Bakanımızı Ankara’ya ziyarete gittiğimizde İller Bankası, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız ve Spor Bakanımızın da olurlarıyla Kula’nın sıkıntısını çözecek bir yatırımın daha ilk adımlarını attık” dedi.

18 kilometrelik içme suyu terfi hattı döşenecek

Başkan Ergün, açıklamasının devamında, “Kula ilçe merkezine su temin eden sondajlarımızın verimleri maalesef çok düştü. Bu bölge su noktasında oldukça sıkıntılı alanlarımızdan birisi. Kula merkeze 18 kilometre uzaklıktaki sondajlardan ilçemize su getireceğiz. 70 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım söz konusu. Projemiz kapsamında ayrıca 5 bin metreküplük biriktirme deposu, 400 metreküplük içme suyu deposu ile pompa istasyonu inşa edeceğiz ve SCADA sistemi kuracağız. Allah nasip ederse, 1 Eylül tarihinde ihaleye çıkıyoruz” dedi.

Başkan Ergün, projeye destek veren herkese teşekkür etti

Başkan Ergün, açıklamasının sonunda projeye verdiklerini destekten dolayı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na ve İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük’e teşekkür etti. Başkan Ergün, çalışmaların hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4