Başkanvekili Güzgülü Şehitlerimizi ve Yaşama Veda Eden Personellerimizi Andı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Eylül ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda Şanlıurfa ve Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde şehit düşen askerlerimizi ve geçtiğimiz günlerde yaşama veda eden Büyükşehir ve MASKİ personellerini rahmetle andı.

Başkanvekili Güzgülü Şehitlerimizi ve Yaşama Veda Eden Personellerimizi Andı

Güzgülü, yoğun yağışlar ve orman yağını sonucu zarar gören vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Eylül ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı öncesi gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, “Ağustos ayında ve Eylül ayının başında aldığımız acı haberler ne yazık ki hepimizi yaraladı. Bu bağlamda öncelikle Şanlıurfa ve Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde şehit olan kahraman askerlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralanan evlatlarımıza acil şifalar diliyorum. Yüce Allah, Mehmetçiklerimizin ayağına taş değdirmesin” dedi.

Yaşama Veda Eden Personelleri Andı

Hayatını kaybeden Büyükşehir ve MASKİ personellerini de unutmayan Güzgülü, “Elim bir trafik kazası sonucu yaşama veda eden MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı personelimiz Gökhan Halıcı’ya; Kanalizasyon Dairesi Başkanlığımız bünyesinden sağlık sorunları nedeniyle emekliye ayrılan ve yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Erol Ercan’a ve geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden Büyükşehir Belediyemiz Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı personelimiz Celalettin Eryılmaz’a bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Çiftçilere Geçmiş Olsun Dileklerini İletti

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen yoğun ve anlık yağışların ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Manisa’da da etkili olduğunu hatırlatan Güzgülü, “Ekiplerimiz, tüm kurum ve kuruluşlar ile birlikte hemşerilerimizin yardımına koştu. Öncelikle tüm belediye başkanlarımıza ve hemşerilerimize geçmiş olsun. Tabi bu yağışlar ve dolu olayları özellikle üzüm üreticilerimize çok fazla zarar verdi. Çiftçilerimizin bağlarındaki üzümler döküldü, sergilerindeki üzümler ise sular altında kaldı. Tüm üreticilerimize de geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha buradan iletmek istiyorum. Rabbim bir daha böylesi afetler yaşatmasın” dedi.

Soma’ya Geçmiş Olsun

Geçtiğimiz hafta orman yangını ile sarsılan Soma’ya da geçmiş olsun dileklerini ileten Güzgülü, “7 Eylül günü de, Soma ilçemizde orman yangını felaketi yaşandı. Yangının söndürülmesi için itfaiyemize bağlı 20 araç ve 70 personelin yanı sıra MASKİ Genel Müdürlüğümüzün tankerleri, Büyükşehir Belediyemize ait tankerler ve kepçelerle destek verdik. Soma’mıza ve yangından etkilenen tüm hemşerilerime geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4