Bostancı’da Yeni Sondaj Kuyusu Faaliyete geçti

MASKİ Genel Müdürlüğü, Kırkağaç ilçesine bağlı Bostancı mahallesinde açmış olduğu yeni sondaj kuyusunun pompa montajı ile terfi hattı bağlantısını bayram öncesinde yaptı.

Bostancı’da Yeni Sondaj Kuyusu Faaliyete geçti

Mahalle sakinleri birkaç yıldır yaz aylarında yaşadıkları su sıkıntısından kurtuldu.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temini noktasındaki çalışmalara hızla devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kırkağaç ilçesine bağlı Bostancı mahallesinde açılan sondajın pompa montajı Elektrik, Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapıldı. Kurban Bayramı öncesinde mevcut terfi hattına bağlantısı yapılan sondaj ile mahalle sakinleri sorunsuz bir bayram geçirdi.

“Cengiz Başkanımızın ömrü su gibi aziz olsun”

Bostancı Mahalle Muhtarı Mehmet Tarlacı, yeraltı sularının daha derinlere çekilmesinden dolayı özellikle son yıllarda Kurban Bayramlarında su sıkıntısı yaşadıklarını, bu bayramda ise yeni sondaj kuyusunun kullanıma alınmasıyla birlikte su kesintisi yaşamadıklarını belirterek, “MASKİ Genel Müdürlüğü, mahallemize yeni bir sondaj kuyusu kazandırıp vatandaşımızın kullanımına sundu. Birkaç yıldır yaşadığımız su sıkıntısı çözüme kavuştu. Su hayatın kaynağıdır, su hayattır. Bu hizmetleri bizlere sunan Cengiz Başkanımızın ömrü de su gibi aziz olsun. Sadece su konusunda değil, altyapıdan üstyapıya, yollarımıza kadar mahallemizde her alanda Büyükşehir Belediyesinin ve MASKİ’nin izleri var. Allah emeği geçenlerden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4