Büyükşehir Beton Yolda Örnek Olmaya Devam Ediyor

Üretim maliyetinin düşüklüğü, uzun ömürlü ve yerli üretim olması nedeniyle, asfalta alternatif olarak beton yol uygulamasına başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin beton yol uygulamaları örnek olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Beton Yolda Örnek Olmaya Devam Ediyor
banner43

Bu kapsamda Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay'ı ziyaret eden Çanakkale İl Özel İdaresi'nde görevli teknik ekipler Büyükşehir Belediyesi'nin uygulamasını gerçekleştirdiği beton yolları inceledi.

İl genelinde bir yandan asfalt çalışmalarını sürdüren, bir yandan da beton yol imalatına devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları çevre illere de örnek oluyor. Üretim maliyetinin düşüklüğü, uzun ömürlü ve yerli üretim olması nedeniyle, asfalta alternatif olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde başlatılan beton yol uygulamasını yerinde görmek üzere Çanakkale İl Özel İdare'sinde görevli teknik ekipler Manisa'ya geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay'ı ve Sanat Yapıları Şube Müdürü Serdinç Bulut'u, ziyaret eden teknik ekipler, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bugüne kadar yaklaşık 90 kilometre beton yol uygulamasının yapıldığını belirten Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde çalışmalara devam edildiğini dile getirdi. Çanakkale Özel İdaresi'nde görevli teknik ekipler ziyaretin ardından beton yol uygulamalarını da yerinde inceledi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4