Büyükşehir'den Dolandırıcılık Uyarısı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan Cengiz Ergün’ün adını kullanan dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları ve emniyete bilgi vermelerini istediler.

Büyükşehir'den Dolandırıcılık Uyarısı
banner43

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün adını kullanarak “Okullara yardım yapılacağı” bahanesiyle işadamlarının arandığı ve dolandırılmaya çalışıldığı yönündeki duyumlar üzerine açıklama yayınlayarak, vatandaşlardan bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları ve emniyete bilgi vermelerini vurguladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin de başlamasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün adını kullanarak, bazı işadamlarımızın telefonla aranarak, okullara yardım yapılacağı ve para istendiği duyumları belediyemize ulaşmaktadır. Büyükşehir Belediyemiz ve Başkanımız Cengiz Ergün, hiçbir zaman ve hiçbir şekilde böyle bir talepte bulunmamıştır ve bulunmayacaktır. 05550414387 numaralı telefondan işadamlarımızı arayarak, Büyükşehir Belediye Başkanımızın sekreteri olduğunu ve başkanımıza bağladığını ifade eden telefon numarasının da belediyemizle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını ve şüpheli her durumu emniyet yetkililerimizle paylaşmalarını önemle rica ederiz.”

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4