Büyükşehir'den Kula'ya Kilit Parke Desteği

​​​​​​​Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Kula Belediyesi arasında kilit parke ihtiyacının karşılanması için protokol imzalandı.

Büyükşehir'den Kula'ya Kilit Parke Desteği

Protokol kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kula Belediyesine, Kula’nın ihtiyaç duyulan yerlerinde kullanılmak üzere 50 bin metrekare kilit parke taşı desteği sağlanacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Kula Belediyesi arasında yapılan protokol ile Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kula Belediyesi’ne kilit parke taş desteği sağlanacak.  Protokole imzalar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun tarafından atıldı. İmza sonrası protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Kula Belediye Başkanlığı’nın ortak çalışmalarının bir örneğini burada imza altına alıyoruz. Büyükşehir’imizin Salihli Taş Fabrikası’nda ürettiğimiz taşlardan Kula’nın 50 bin metrekarelik taş ihtiyacını karşılıyoruz. İşçiliğini Kula Belediyemiz kendileri üstlenecek. Bunu protokol altına alıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun, yapılan tüm hizmetler Kulalı vatandaşlarımıza yapılıyor. Bunun karşılığında Hüseyin Tosun başkanımız mevcut aktarma istasyonumuzla ile ilgili rampa, betonarme işlerinin karşılığını yapıp, Kula’nın çöpünü daha rahat alabileceğimiz şartları karşılayacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Kilit parke büyükşehirden işçiliği bizden”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ise yapılan protokol ile ilgili olarak, “Bugün Manisa Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerine yenisini ekliyoruz. Kula adına önemli bir caddemizi Manisa Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle daha önce trafiğe açmıştık. Bu cadde Kula trafiğini çok rahatlatan bir yol. Aynı cadde Ankara asfaltıyla bizim Jeopark adı altında Divrit’i birbirine bağlayan önemli bir turizm caddesi. Başkanımıza rica ettik, bu cadde ile alakalı olarak çalışma yapmamız gerektiğini ve prestijli bir cadde olması gerektiğini anlattık, bizleri kırmadı. Orada yaklaşık 25 bin metrekare taş döşeme işini yapacağız. Kilit parke ihtiyacımızı Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden alacağız, işçiliğini ise Kula Belediyesi olarak biz üstleneceğiz. Güzel bir çalışma örneği ortaya çıkacak. Bir diğer güzel çalışma ise çöp aktarma istasyonu ilkel şartlarda çalışmalarını sürdürüyor. Çöplerimizi Manisa Büyükşehir Belediyesi alıyor ama istasyonun fiziki şartları yeterli değil. Bu fiziki şartları düzeltmek karşılığında ve Kula’nın diğer yerlerinde kullanılmak üzere 25 bin metrekare taş, toplamda ise 50 bin metrekare taş için protokol imzalıyoruz. Ben Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum. Çalışmaların birinci etabı bu, ikinci ve üçüncü etabı için de yaklaşık 100 bin metrekareye yakın taş ihtiyacımız var. Diğer etaplarda tozdan, topraktan mağdur olan evlerimiz var, onlarında ortak çalışma ile mağduriyetleri giderilecek. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4