Büyükşehir, ‘Kulavanta’ Bahçesini Güvenli Hale Getirdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığı işbirliğinde hayata geçirilen Kulavanta projesi kapsamında 70 dekarı aşkın ekili alanın yer aldığı arazinin etrafını tel çit ile çevreleyerek güvenli hale getirdi.

Büyükşehir, ‘Kulavanta’ Bahçesini Güvenli Hale Getirdi

Kula İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilgin Sarısu, Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, lavanta bahçesinin etrafında gerçekleştirilen himaye çit çalışması için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta ile birlikte Kula ilçesine bağlı Körez Mahallesi’nde uygulamaya alınan  ‘Kulavanta’ projesinin güvenle korunması için gerçekleştirilen tel çit çalışmalarını inceledi. İncelemeler sırasında Büyükşehir Belediyesi heyetine Kula Tarım ve Orman Müdürü Bilgin Sarısu, Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, Kula Muhtarlık İşleri Müdürü Aydın Topdemir de eşlik etti. Çalışma hakkında bilgi veren Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Kula ilçesi Körez Mahallesinde lavanta bahçesinin bulunduğu arazinin etrafını kapsayan yaklaşık 1850 metrelik himaye çit çalışması yaparak güvenli hale getirdik. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Tarım Orman ve Ziraat Odası’ndan Teşekkür

Proje uygulama alanı ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Kula Tarım ve Orman Müdürü Bilgin Sarısu, “Körez Mahallemizde bulunan hazine arazisi 10 yıllığına Ziraat Odası Başkanlığına tahsis edildi. Burada lavanta bahçemizi ve seralarımızı kurduk. 60 dekar civarında lavanta, 10 dekar civarında altın otumuz var. Önümüzdeki süreçte tıbbi aromatik bitkilerin her çeşidini burada denemek istiyoruz. Burada ciddi yatırımlar var. Bunların korunması gerekiyor. Bu konuyu Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde ilgili birimlere aktardık. Sağ olsunlar bizi kırmadılar. Arazinin etrafı beton direk ve örme çitle çevrildi. Bu arazinin muhafazası konusunda ve de daha sonrasında kuracağımız projelerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi konusunda Ziraat Odasına ciddi bir avantaj sağlayacak. Başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, “Projemizin korunması amacıyla gerçekleştirilen çalışma için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başta olmak üzere, emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4