Büyükşehir Şehitlerimizin İsimlerini Yaşatıyor

2014 yılında adres ve numaralama yetkilerinin Manisa Büyükşehir Belediyesine devredilmesiyle birlikte il genelindeki çok sayıda meydan, cadde ve sokağa kahraman şehitlerimizin isimleri verildi.

Büyükşehir Şehitlerimizin İsimlerini Yaşatıyor
banner43

Aziz şehitlerimizin vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda ettiğini dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Onları unutmamak ve kahramanlıklarını daima yaşatmak bizlerin görevi” ifadelerinde bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için yurdumuzun dört bir yanında ve sınırlarımızın ötesinde kahramanca görev yaparken canlarını feda eden şehitlerimizin isimlerini Manisa’daki cadde, sokak ve meydanlarda yaşatıyor. Bu kapsamda 2014 yılında adres numaralama yetkisinin Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na devredilmesiyle birlikte 7 meydan, 2 gençlik merkezi, 1 kapalı pazar yeri ve otopark, 1 yaya üst geçit, 20 cadde ve sokağa kahraman şehitlerimizin isimleri verildi.

Rahmet ve Minnetle Andı

Şehitlerimizin ve gazilerimizin bizi biz yapan ve millet olma bilincimizi oluşturan temel değerler olduğunu dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Meclis üyelerimizin de oylarıyla gönüllerimizde daimi yerleri olan şehitlerimizin isimlerini Manisa’da yaşatıyoruz. Bu vesileyle cennet vatanımız uğruna hiç tereddüt etmeden canını ortaya koyan tüm şehitlerimize rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4