Büyükşehir ve Jandarma Trafik'ten Örnek İşbirliği

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediyesinin sahada çalışan personellerine yönelik Karayolları Trafik Kanunu kapsamında eğitimler verdi.

Büyükşehir ve Jandarma Trafik'ten Örnek İşbirliği
banner43

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü işbirliği ile Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Kent Estetiği, Fen İşleri, Zabıta ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlıkları bünyesinde sahada çalışan personellerine yönelik olarak 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırtık Şantiyesi'nde gerçekleşen eğitime Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Jandarma Kıdemli Başçavuş Ünal Erdemir, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür Yağbasan ve Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü görevli personelleri katıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi uhdesinde görev tanımı kapsamında karayolları üzerinde çalışan Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personellerine yönelik olarak verilen eğitimde, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında karayollarında can ve mal güvenliği yönünden trafik düzenini sağlamak ve trafik güvenliğini ilgilendiren tüm konularda alınacak tedbirler anlatıldı. Jandarma Kıdemli Başçavuş Ünal Erdemir, hazırladığı slayt gösterisi ile karayolları üzerinde çalışma esnasında alınacak önlemleri detaylı bir şekilde personellere aktardı ve tedbirlere uyulmasının olası kazalar karşısında hayat kurtarma açısından oldukça önemli olduğuna değindi. Şantiye binası içerisinde gerçekleşen teorik eğitimin ardından Manisa Turgutlu istikametinde Turgutlu Caddesi üzerinde hazırlanan çalışma koridorunda kriterlere uygun olarak çalışmanın ne şekilde yapılması gerektiği uygulamalı bir şekilde gösterildi.

Kent Estetiği'nin Görev Şehitleri Anısına Lokma Döküldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, 2016 ve 2018 yıllarında çalışma alanlarında gerçekleşen kazalar nedeniyle kaybettiği personelleri adına lokma hayrı da döktürdü. Görev şehitlerinin ruhuna okunan dualar ve lokma hayrının ardından konuşan Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, "Sabah saatlerinden itibaren Jandarma Trafik Şube Müdürlüğümüzün destekleri ile güzel ve verimli bir eğitim düzenledik. Sizler, için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Bunun akabinde geçtiğimiz yıllarda görevleri başında hayatlarını kaybeden arkadaşlarımızı anmak için bir lokma hayrı düzenledik. Ruhlarına ithafen dualar okuduk. Allah kabul etsin. İnşallah, kazadan beladan uzak bir şekilde çalışmalarımıza devam ederiz. Tüm değerli çalışma arkadaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum" diye konuştu. 

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4