Büyükşehir ve MASKİ, Vatandaşların Mağduriyetini Önledi

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında tüm ekipleri ile teyakkuza geçti.

Büyükşehir ve MASKİ, Vatandaşların Mağduriyetini Önledi
banner43

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında tüm ekipleri ile teyakkuza geçti. Yağışlar sonrasında meydana gelen münferit olaylara kısa sürede müdahalede bulunan ekipler, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamasının önüne geçti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında tüm birimleri ile su baskınları ve taşkınlarına karşı önlem aldı. Dün akşam saatlerinde başlayan ani yağışlar sonrasında teyakkuz halinde bekleyen ekipler, meydana gelen küçük çaplı su birikintilerine kısa sürede müdahale etti. Aniden bastıran yağış ile tıkanan rögar kapaklarını ve yağmur suyu ızgaralarını temizleyen ekipler, yağmur sularının sağlıklı bir şekilde deşarjını sağladı. MASKİ tarafından hayata geçirilen altyapı projelerinin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gözler önüne serildi. 

İhtiyaç duyulan her zaman vatandaşın yanındalar

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “İlimiz genelinde hayata geçirdiğimiz altyapı çalışmaları sayesinde yağışlı havalar vatandaşlarımız için tehlike olmaktan çıktı. Manisa’nın 17 ilçesiyle koordinasyonun üst seviyede olduğu idaremizde sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında ekiplerimiz ile birlikte hazırlıklarımızı yaptık. Yaşanan birkaç ufak çaplı olaya da Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğümüze bağlı ekipler kısa sürede müdahalede bulunarak vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için dört bir koldan çalıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün önderliğinde Manisalı hemşerilerimiz için çalışmaya, ihtiyaç duydukları her an yanlarına olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4