Büyükşehir’de Hizmette Uzak Yakın Ayrımı Yok

​​​​​​​Demirci’nin Gürçeşme ve Kuzeyir grup mahallerinde yaşayan vatandaşlar, yıllardır beklediği hizmete Manisa Büyükşehir Belediyesiyle kavuştu.

Büyükşehir’de Hizmette Uzak Yakın Ayrımı Yok
banner43

Manisa kent merkezine yaklaşık 250, Demirci kent merkezine ise 60 kilometre uzaklıkta olan ve taşımalı eğitimin yapıldığı grup mahallelerinde başlatılan yol yapım çalışması, mahalle muhtarları tarafından mutlulukla karşılandı.

Kentin ihtiyaçları yönünde yatırımları bir bir hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hizmette uzak yakın ayrımı yapmıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Manisa kent merkezine yaklaşık 250 kilometre uzaklıktaki Demirci’nin Gürçeşme ve Kuzeyir grup yolunda yol yapım çalışması gerçekleştiriyor.  Daha önce temel malzemesi çekilen yolda 1. kat sathi kaplama çalışması gerçekleştiren ekipler, çalışmaları kısa sürede tamamlayabilmek için büyük özveri gösteriyor.

 “Beklediğimiz hizmete kavuştuk”

 Bölgedeki mahalle muhtarları da çalışmaları yakından takip ediyor. Mahalle muhtarları yapılan çalışmaların önemine değinerek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.

Gürçeşme Mahalle Muhtarı Mustafa Özden: Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz. Bizim buradan taşımalı eğitimle öğrencilerimiz Demirci’ye gidiyor. Kütahya’nın Simav ilçesine 20 kilometre, Demirci merkeze 45 kilometre uzaklıktayız. Bu anlamda Demirci’ye ulaşım için bu yol bizim için çok önemli.

Küçükkıran Mahalle Muhtarı Hikmet Akkaya: Kaç yıldır özlemini çektiğimiz çalışma başladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum.

Büyükkıran Mahalle Muhtarı Bilal Çiftçi: Bulunduğumuz coğrafyada asfalt mevsiminin kısa olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler gece-gündüz özveriyle çalışıyor. Zor olan bir hizmeti başkanımız kısa sürede bizlere sundu. Ulaşım bizim için en büyük sorundu. Allah razı olsun başkanımız bizlere yardımcı oldu.

Azizbey Mahalle Muhtarı Vedat Çelik: Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Bizim en büyük sorunumuz yoldu. Beklediğimiz hizmet buydu. Allah razı olsun.

Teperik Mahalle Muhtarı Ramazan Yıldız: Cengiz başkandan Allah razı olsun. Bayramdan önce çalışmalar hız kazandı. İnşallah asfalt sezonunda bu çalışmalar tamamlanacak.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4