Çamurhamamı’nda Dere Temizlik Çalışması Yapıldı

‘Daha temiz bir Manisa’ hedefiyle il genelindeki çalışmalarını yoğun olarak sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Çamurhamamı Mahallesinde 900 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Çamurhamamı’nda Dere Temizlik Çalışması Yapıldı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek taşkın tehdidini ortadan kaldırmak ve kötü kokuya karşı önlem almak amacıyla dere temizlik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Salihli ilçesine bağlı Çamurhamamı Mahallesi içerisinden geçen derede 900 metrelik temizlik çalışması yaptı. Yapılan çalışma ile dere tabanı ve kenarları balçıktan temizlendi, derede biriken zararlı maddeler toplandı.

“Ellerinden geleni yaptılar”
Çalışmalardan memnun kaldığını ifade eden mahalle muhtarı Hüseyin Aygün, “Taşkın riskini ortadan kaldırmak amacıyla deremizde yapılan temizlik bizleri oldukça mutlu etti. Ekipler ellerinden geleni yaptılar. Allah razı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4