Çanakçı, Sağlıklı ve Kesintisiz İçme Suyuna Kavuştu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesine bağlı Çanakçı mahallesine daha verimli, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak adına yeni bir sondaj kuyusu açtı.

Çanakçı, Sağlıklı ve Kesintisiz İçme Suyuna Kavuştu

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Sarıgöl ilçesine bağlı Çanakçı mahallesine yeni bir içme suyu kaynağı kazandırmak için sondaj çalışması yaptı. Saniyede 10 litre verime sahip suya ulaşılan sondaj, yapılacak testlerin olumlu sonuçlanmasının ardından hat bağlantıları yapılarak mahallelerin kullanımına sunulacak.

“İçme suyuna kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Çanakçı Mahalle Muhtarı Engin Can, “Hava şartlarının olumsuz yönde gitmesi ve kuraklığı ciddi derecede hissettiğimiz şu günlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün destekleriyle mahallemize yeni bir sondaj kuyusu kazandırıldı. Büyük ihtiyacımız olan içme suyuna kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Testlerinde olumlu sonuçlanmasıyla inşallah bağlantımız kısa süre içerisinde yapılacak. Ben Başta Cengiz Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4