Çiftçinin Ürünü Tozdan, Topraktan Kurtuldu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula ilçesi Dereköy ile Kalınharman Mahalleri arasında bağlantıyı sağlayan, yaklaşık 6 kilometrelik yolda, sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.

Çiftçinin Ürünü Tozdan, Topraktan Kurtuldu
banner43

Tarım arazilerinin yoğun olarak bulunduğu bölgede, yapılan çalışma ile ürünlerinin tozdan, topraktan kurtulduğunu ifade eden mahalle muhtarları, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

İl genelinde yol yapım çalışmalarına devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula ilçesi Dereköy ve Kalınharman Mahallerinde yaşayan vatandaşların, çeyrek asırlık asfalt özlemine son verdi. İki mahalle arasında sathi kaplama çalışması yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları konforlu ve güvenli ulaşıma kavuşturdu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Sanat Yapıları Şube Müdürü Serdinç Bulut, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Faik Şentürk ile birlikte mevcut yolda incelemede bulundu.

Başkan Ergün’e Teşekkür Ettiler

Yapılan çalışmanın mahalleleri için önemine değinen Dereköy ve Kalınharman Mahalle Muhtarları, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Kalınharman Mahalle Muhtarı Mustafa Madan:  Cengiz başkanıma teşekkür ederim. Yolun bozukluğundan dolayı zorluk yaşıyorduk. Ürünlerimiz, tozdan yenmeyecek hale geliyordu. Bunlardan çok sıkıntı çekiyorduk. Allah razı olsun.

Dereköy Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Hancı: Mahallemizin 25 yıldır yapılmayan yolu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Üretici bölge olduğumuzdan dolayı, ürünlerimiz tozdan topraktan kurtuldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4