ÇOCUK ŞENLİĞİ’NDE DOYASIYA EĞLENDİLER

Yunusemre Belediyesi ve İHH Manisa İnsanı Yardım Derneği işbirliği ile mülteci, engelli ve yetim 100 çocuğa şenlik düzenlendi.

ÇOCUK ŞENLİĞİ’NDE DOYASIYA EĞLENDİLER

Ortaköy Mesire alanında yapılan şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 22 Haziran’a ertelenen Çocuk Şenliği, Ortaköy Mesire alanında yapıldı. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Sak, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Ali Saygın, İHH Manisa İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Turhan ve çocuklar katıldı.  Etkinlik çocuklarla kahvaltı yapılarak başladı. Kahvaltının ardından oyunlar oynanarak yarışmalar düzenlendi. Oyun alanında çocuklara mesir macunu, patlamış mısır, pamuk şeker ve limonata ikram edildi. Yunusemre Kent Tiyatrosu ekibi de sahnelediği “Korona Değil Biz Güçlüyüz” oyunuyla çocuklara koronavirüse karşı nasıl önlem alacaklarını anlattı.

İHH Manisa Kadın Kolları Başkanı Kübra Çakaloğlu, uzun zaman sonra çocukları güzel bir etkinlikte buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hep birlikte güzel bir gün geçiriyoruz. Yunusemre Belediyemiz ile beraber bu güzel etkinliğe imza atan herkese çok teşekkür ederiz.” dedi. Çocuklar etkinlik sonunda çok eğlendiklerini belirterek böyle bir imkanı kendilerine sağladıkları için Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti. Etkinlik sonunda çocuklara okul çantası, kırtasiye kiti ve boyama kitabı hediye edildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4