Dereler MASKİ İle Temizleniyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Hacırahmanlı ve İshakçelebi Mahallesi arasında kalan derede temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Dereler MASKİ İle Temizleniyor
banner43

Yapılan çalışma ile her iki mahallenin vatandaşları da rahat bir nefes aldı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, çevresel faktörler yüzünden kirlenen derelerdeki temizlik çalışmalarına il genelini kapsayacak şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Saruhanlı ilçesine bağlı Hacırahmanlı ve İshakçelebi mahalleleri arasında bulunan derede temizlik çalışması yapıldı. Yapılan çalışma ile dere yatağında biriken rüsubat uzaklaştırılırken, olası bir taşkın sıkıntısına karşı da önlem alındı.

“Tonlarca rüsubat çıktı”

İshakçelebi Mahalle Muhtarı Metin Kumal, “Dere temizlik çalışmasından tonlarca rüsubat çıktı, suyun akışı normale döndü. Çevredeki vatandaşlarımız da rahatladı. İnşallah taşkın sıkıntısı yaşamayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Yapılan hizmetten memnunum”

Hacırahmanlı Mahalle Muhtarı Hakkı Sönme, “Dere temizlik çalışması çok önemli bir hizmet. Görüntü kirliliği ortadan kaldırılırken, olası bir taşkına karşı da önlem alınmış oldu. MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.  

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4