Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetimi Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisini İnceledi

Ege Bölgesi Sanayi Odası yönetimi Manisa Büyükşehir Belediyesini Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası'nda teknik inceleme yaptı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetimi Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisini İnceledi
banner43

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün girişimleriyle Manisa’ya kazandırılan ve şehrin 40 yıllık çöp sorununu sonlandırdığı gibi, ekonomik anlamda ülkeye katma değer de sağlayan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası, yurt içi ve yurt dışından ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bu bağlamda Ege Bölgesi Sanayi Odası yönetimi Manisa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti, ardından modern tesiste teknik inceleme yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım; Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Üyesi ve Çevre Çalışma Grubu Başkanı Erdoğan Çiçekçi, EBSO Meclis Üyesi ve Çevre Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Musa Nedim Anbar, EBSO Meclis Üyesi Nejat Özduran, Meslek Komitesi Üyesi Anıl Türksoy, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Şükran Nurlu, DEÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Necdet Alpaslan, Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri Azbar, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü Çevre Mühendisi Oktay Söylemez, Ege Serbest Bölge A.Ş. Çevre Takım Lideri Nehir Üçer, Tire OSB Müdürlüğü Çevre Mühendisi Hakan Tanyeri, Aliağa Kimya İhtisas ve Karma OSB Müdürlüğü Çevre Mühendisi Keziban Öztürk, İzmir Pancar OSB Müdürlüğü Çevre Mühendisi Nazlı Yemişçi, İzmir Menemen Plastik İhtisas OSB Müdürlüğü Çevre ve Arıtma Şefi Latife Roksan Koyuncu ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Çevre Yüksek Mühendisi Arzu B. Yalabık’ı Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda ağırladı.

Başkan Ergün’ün Çevresel Yatırımlara Verdiği Önemi Anlattı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün girişimleriyle Türkiye’nin kamu kaynaklı en büyük yatırımı olma özelliği taşıyan, şehrin 40 yıllık çöp sorununu sonlandırdığı gibi, ekonomik anlamda ülkeye katma değer de sağlayan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahası’nı incelemek üzere gelen İzmir heyetine tesisle ilgili bilgiler veren Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün çevre yatırımlarına verdiği önemin hem ülkemiz için, hem de Manisa için şans olduğuna dikkat çekti.

Örnek Tesise Teknik Gezi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’ndaki toplantının ardından Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Fatih Öztürk, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı teknik personellerinin katılımlarıyla İzmir heyeti, Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Sahası’na teknik gezi düzenledi. Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, heyete yüzde 100 kamu yatırımı ile yapılan ve 4 Ekim 2017 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin nihai durum bilgisi, ÇED kapsamı ile yapılmakta olan yakma tesisi, fermantasyon ve arıtma tesisi kapasite artışı ile lot genişletme çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4